2017 - 2018

Masařky - žákovský parlament ZŠ TGM
v roce 2017/2018

22. Června maraton pro Město Blatná aneb maraton dobrých skutků

Máte rádi dobré skutky? Kdo by neměl :-) A hlavně když se týkají města, ve kterém žijeme ... Přijďte si s námi zaběhat a přislíbit nějaký ten dobrý skutek na příští školní rok, vždyť to děláme sami pro sebe :-) :-)

Stejně jako před dvěma lety s námi maratón připravuje Město Blatná a Domov pro seniory :-) Děkujeme!!!

foto k akci

6. - 9. Června prožitkový kurz u Mloka

• plánovaný odjezd 6. 6. 12:00 (do 11:35 se budeme učit, pak oběd a tradááá)
  • předpokládaný návrat 9. 6. 11:30 ke škole
  • s sebou hlavně sportovní oblečení, plavky, spacák :-)

Těšíte se? My ano :-)

1. Června den dětí na Blatenské plovárně

Tématem letošního Dne dětí jsou námořníci, tak si oblečte pruhované tričko a doražte za námi. Plánujeme dvě stanoviště a na nich spoustu zajímavých her :-)

foto k akci

9. - 14. 5. ÚČAST ČLENŮ ŽP NA MEZINÁRODNÍM SETKÁNÍ V SARGÉ LES LE MANS

Tři členové žákovského parlamentu budou mít možnost zúčastnit se mezinárodního setkání ve Francii. Navštívíme dvě základní školy a samozřejmě se pokusíme zjistit, zda u nich fungují žákovské parlamenty :-)

Co k této cestě dodat? Bylo to boží, skvělá zkušenost pro všechny zúčastněné :-)

26. - 28. DUBNA CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ ŠKOL PRO DEMOKRACII

Mariánské Lázně

3. DUBNA PRVNÍ SPOLEČNÁ SCHŮZKA KE DNI DĚTÍ - DDM

Náš tým budou na přípravných schůzkách reprezentovat

Jakub Podlešák, 4. A a Rozálie Divišová, 9. Po první schůzce už bude určitě jasné, jaké téma si letošní Den dětí vysloužil :-)

ÚNOR - MAPOVÁNÍ MĚSTA

Naše okolí to není jen škola, do které chodíme, ale i město, ve kterém žijeme. Zajímá nás, co se dětem ve městě líbí a co ne. Výsledky mapování města použijeme při přípravě letošního maratónu. Těšíte se? My moooooc :-)

23. 2. ROZHOVOR S PANÍ STAROSTKOU V BLATENSKÉM RÁDIU

Paní starostka neunikne všetečným otázkám našich redaktorů :-) Blíží se druhý díl rádiového pořadu Školní relax :-)

14. 2. 2018 SETKÁNÍ S PANÍ STAROSTKOU

Děkujeme paní starostce a panu místostarostovi, že si na nás udělali čas a pomohli nám s náměty na letošní maratón :-)

LEDEN - MAPOVÁNÍ ŠKOLY

Každoročně se s našimi parlamenťáky zamýšlíme nad tím, co by šlo v našem okolí změnit. Na co bychom se mohli zaměřit v plánování našich akcí. Naše plánování začíná vždy mapováním školy, protože tak nejlépe získáme informace o tom, co nás "pálí".

20. 12. SBÍRKA PRO AZYL SÍRIUS

Stejně jako v předchozích letech ani letos nezapomínáme na naše čtyřnohé kamarády. Sbírka proběhne v hale školy od 7:30 do 8:00.

Co můžete přinést? granule, konzervičky, seno, hračky, vodítka, prostě cokoliv, co se týká pejsků a kočiček :-)

Děkujeme :-)

10. 12. ADVENTNÍ TRHY NA ZÁMKU BLATNÁ

- zástupce žákovského parlamentu najdete i na adventních trzích na zámku

A co budeme prodávat? Přijďte si pro krásné jmenovky na dárky, třeba Vám pomůžeme zjednodušit letošní balení dárků :-)

28. 11. SENÁT ČR - CO DĚLAJÍ ŠKOLY PRO DEMOKRACII?

Podpořte náš projekt v soutěži Co dělají školy pro demokracii ... Pošlete nás svým hlasem do finále :-) Hlasovat můžete pod tímto odkazem:

A jakou akci svým hlasem podpoříte? Blatenský městský den dětí, skvělou akci, kterou pod taktovkou města společně pořádají všechny vzdělávací instituce :-) Jsme jedním z organizátorů už tři roky, každý ročník je jiný - originální, vstup zdarma, loni téměř 500 návštěvníků a hlavně hodně legrace a spousta dárků pro všechny děti :-)

13. 11. DEN LASKAVOSTI - JSEM LASKAVEC

Uděláte společně s námi také nějaký dobrý skutek, když je ten den laskavosti?

My určitě ANO :-)

foto z akce

Více informací najdete na http://www.nadacekj.cz/jsemlaskavec

12. 11. OD MAMINKY CHUTNÁ NEJLÍÍÍP

3. ROČNÍK SOUTĚŽE V PEČENÍ

- tentokrát rozšíříme souboj maminek ve sladkém pečení i na slané dobroty :-)

- doufáme, že naše pozvání do poroty opět přijmou klientky/klienti Domova pro seniory :-)

2. 11. PROŽITKOVÝ DEN NA STAĎÁKU

- malá náplast za zrušený prožitkový kurz :-)

- vyrobíme si trička a nebude chybět ani bojovka :-)

25. 10. 2017 REGIONÁLNÍ KONFERENCE ŠKOL NA TÉMA ŠKOLA PRO DEMOKRACII

- ve spolupráci s MAS Blatensko pořádáme konferenci pro školy spadající do regionu Blatensko

- stěžejním tématem bude činnost žákovského parlamentu, jak může ovlivnit atmosféru ve škole a proč je dobré ho na škole mít

18. - 21. 9. PROŽITKOVÝ KURZ ŽP U MLOKA, TŘÍMANY

ZRUŠENO :-(

- pořádáme pro nově zvolené členy žákovského parlamentu, přihláška a podrobné informacezde

14. 9. PRVNÍ SCHŮZKA ŽP

- zde se nově zvolení členové ŽP dozví více o prožitkovém kurzu, na který se společně vydáme už 18. 9.

11. 9. VOLBY 9:00 - 12:00

- proběhnou v hale školy

- na správnost voleb bude dohlížet volební komise, kterou tvoří členové loňského ŽP:

předseda volební komise: Matěj Mužík, IX.

Rozálie Divišová, IX.

Lucie Maroušková, IV. A

Vojtěch Zitko, IV. B

Justýna Majorová, III. B