Základní škola T. G. Masaryka Blatná

2. Tel:

+420 383 422 484

3. IČO: 70872481
  4. Email ředitelky školy:

Zdenka.Dvorakova@zstgmblatna.cz

5. ID datové schránky: nc5mtaq

Přijímací řízení na SŠ

INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ NA SŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021 - 22 BUDOU AKTUALIZOVÁNY V PRŮBĚHU ŠKOLNÍHO ROKU

Informace k přijímacímu řízení na SŠ ve školním roce 2021/2022

• Uchazeči mohou podávat 2 přihlášky pro 1. kolo, v dalších kolech není počet omezen. Obě přihlášky jsou totožné (stejné pořadí škol na 1. a 2. místě!, pořadí nevypovídá o prioritě)
  • Přihlášku podává zákonný zástupce žáka k rukám ředitele střední školy do 1. 3. 2022
  • Podmínky přijímacího řízení zveřejní střední školy do 31. 1. 2022, sledujte tedy webové stránky SŠ. Hodnocení jednotné zkoušky se podílí na hodnocení uchazeče nejméně 60 %.
  • Výsledky přijímacího řízení budou vyhlášeny u přijatých uchazečů formou vydání seznamu přijatých uchazečů a pouze nepřijatým bude zasláno písemné rozhodnutí o nepřijetí.
  • Seznam přijatých uchazečů (pod přiděleným registračním číslem) se zveřejňuje na veřejně přístupném místě ve škole a též způsobem umožňujícím dálkový přístup, a to alespoň na dobu 15 dnů.
  • Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí, za oznámená – již se nedoručují zákonným zástupcům.
  • K potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem příslušného oboru vzdělání na dané SŠ slouží zápisový lístek.
  • Zápisový lístek obdrží žák s vysvědčením v lednu 2022. Dobře ho uschovejte!
  • Svůj úmysl vzdělávat se v dané SŠ potvrdí zákonný zástupce odevzdáním zápisového lístku řediteli této školy, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Zápisový lístek se také považuje za včas odevzdaný, pokud byl v této lhůtě podán na poště.
  • Nepotvrdí-li zákonný zástupce odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se v SŠ, zanikají posledním dnem lhůty pro odevzdání zápisového lístku právní účinky rozhodnutí o přijetí. (S žákem daná SŠ již nepočítá.)
  • Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou, to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek ve škole, kde byl přijat až na základě odvolání proti nepřijetí ke studiu.
  • Tiskopis přihlášky: každý vycházející žák dostane ve škole 2 formuláře, můžete si ji stahnout také na webu školy - ZDE
  • Přihláška má růžovou barvu, lze tisknout i černobíle. Tiskněte na jeden list papíru, tedy oboustranně. Přihlášky poskytují i některé SŠ (tiskopis při návštěvě nebo elektronicky na webových stránkách).

Další informace:

• V lednu s dětmi vyplním a zkontroluji cvičnou přihlášku, která pak bude vzorem pro „opravdovou”.
  • Nejpozději do 15. 2. 2022 děti odevzdají přihlášku. Vyplníte přední stranu a podepíšete. Na zadní straně vypište prosím předměty podle vzoru (v lednu na Bakalářích), já vyplním prospěch, TU hodnocení, paní ředitelka potvrdí a dětem přihlášku vrátím.
  • Potvrzenou přihlášku rodiče zašlou doporučeným dopisem do SŠ, případně doručí osobně – do 1. 3.!
  • Na některé obory je nutné mít na přihlášce vyjádření lékaře. Jedná se hlavně o učební obory, ale vyžadují ho i některé SOŠ. Předem si zjistěte a zařiďte.
  • Shromážděte případné přílohy (diplomy, doporučení PPP apod.), a na zadní straně uveďte jejich počet a zašlete je spolu s přihláškou.

O případných změnách vás budu informovat prostřednictvím Bakalářů.

V případě potřeby mě můžete kontaktovat na tel. 383 422 484 nebo na e-mailu: Blanka.Posavadova@zstgmblatna.cz

Mgr. Blanka Posavádová, VP

ZŠ TGM BLATNÁ