Základní škola T. G. Masaryka Blatná
Základní škola T. G. Masaryka Blatná
rozšířené vyhledávání
RSS Mapa webu

Kontakt

  1. Adresa: ZŠ T. G. MASARYKA
    tř. TGM 520
    388 01 Blatná
  2. Tel:

    +420 383 422 484

  3. IČO: 70872481
  4. Email ředitelky školy:

    Zdenka.Dvorakova@zstgmblatna.cz

  5. ID datové schránky: nc5mtaq
Základní škola T. G. Masaryka Blatná

2023 - 2024

SOUTĚŽE ZŠ TGM BLATNÁ
ŠKOLNÍ ROK 2023 - 2024
SOUTĚŽ
KOLO
          ÚČASTNÍCI/VÍTĚZOVÉ
VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE
OLYMPIÁDA MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST

Školní kolo

1. místo: Adriana Fürstová 9. B
2. místo: Eliška Smetanová 8. A
3. místo: Adam Bolina 7. B

Celostátní kolo

Celkem 11 202 soutěžících
589. – 603. místo:
Adriana Fürstová 9. B
1034. – 1037. místo: Eliška Smetanová 8. A
2764. – 2782. místo: Adam Bolina 7. B

BOBŘÍK INFORMATIKY

 

 

Školní kolo


Soutěž informatiky pro žáky II. Stupně 

KATEGORIE 3. – 4. ROČNÍK
1. místo: Karel Váňa 4. B
2. místo: Světla Dara Volšičková 4. B
3. místo: Ota Řebřina 4. A

KATEGORIE 5. – 6.. ROČNÍK
1. místo: Barbora Mlíčková
2. místo: Adéla Sedláčková
3. místo: Jonáš Vozka

KATEGORIE 7. – 8. ROČNÍK
1. místo:
Jiří Ďurián 8. A
2. místo: Jakub Kotál 7. A
3. místo: Ondřej Kuss 7. A

IT SLOT

1. celostátní  kolo

 Soutěž informatických vědomostí

Celkem 13 952 účastníků
446. místo: Daniel Čejka 9. B
452. místo: František Sýbek 8. B
1271. místo: Dominik Blovský 8. A

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA
 

Školní kolo

1. místo: Jaroslav Brouček 9. A
2. místo: Tereza Drnková 9. B
3. místo: Jakub Mlíčko 9. A   

Krajské kolo
Č. Budějovice

180. místo: Jaroslav Brouček 9. A
189. místo: Tereza Drnková 9. B

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

 

 

Školní kolo 

 

 

 

 

Okresní kolo
Strakonice

KATEGORIE D: 6. – 7. ROČNÍK
1. místo: František Váňa 7. B
2. místo: Jakub Kotál 7. A
3. - 4. místo: Nikola Těšická 7. A
                        Marie Markusková 6. A

KATEGORIE C: 8. - 9. ROČNÍK
1. místo:
Daniel Čejka 9. B
2. místo: Kateřina Jeníčková 8. B
3. místo: Eliška Smetanová 8. A


KATEGORIE D: 6. - 7. ROČNÍK
8. místo:
František Váňa 7. B
19. místo: Jakub Kotál 7. A
22. místo: Marie Markusková 6. A 

KATEGORIE D: 8. - 9. ROČNÍK:
20. místo: Kateřina Jeníčková 8. B
22. místo: Eliška Smetanová 8. A

SOUTĚŽ VEVERKY REZKY

 


 

Školní kolo

KATEGORIE 3. ROČNÍK:
1. místo: Sára Zemanová 3. B
2. místo: Barbora Zaušková 3. B
3. místo: Linda Čapková 3. A

KATEGORIE 4. ROČNÍK:
1. místo:
Vít Voříšek 4. B
2. místo: Stela Vohryzková 4. B
3. místo: Jan Štěpán 4. B

Okresní kolo
Strakonice

KATEGORIE 3. ROČNÍK: 
6. - 12. místo: Filip Scheinherr 3. B
13. - 17. místo: Josef Mourek 3. A

KATEGORIE 4. ROČNÍK: 
1. - 3. místo: Vít Voříšek 4. B
4. - 8. místo: Stela Vohryzková 4. B
                        Julie Zachová 4. A

KDO UMÍ, UMÍ

 

Okresní soutěž
DDM Strakonice

KATEGORIE 5. TŘÍD:
2. místo: Kateřina Linhartová 5. B     
3. místo: Theodor Skala 5. B
6. -7. místo: Antonín Řebřina 5. A 

KATEGORIE 6. TŘÍD:
20. místo: Oto Svobodník 6. A

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Školní kolo

 

 

 



Okresní kolo

KATEGORIE Z5. – 5.ROČNÍK:
1. místo: Ondřej Mývalt 5. A
2. místo: Jonáš Vozka 5. B
3. místo: Anna Fořtová 5. B

KATEGORIE Z6 - 6. ROČNÍK:
1. místo: Jakub Jukl 6. A
 

KATEGORIE Z6 - 6. ROČNÍK: 
3. místo: Jakub Jukl 6. A

FINANČNÍ GRAMOTNOST

 

 

Školní kolo

 

KATEGORIE I: 1. STUPEŇ ZŠ
1. místo: Tim Flandera  5. A
2. místo: Klára Šmrhová 5. A
3. místo: Anna Korcová 5. A

KATEGORIE II: 2. STUPEŇ ZŠ
1. místo: Jakub Mlíčko 9. A
2. místo: Anežka Seidlová 9. A
3. místo: Jaroslav Brouček 9. A

OLYMPIÁDA Z NĚMECKÉHO JAZYKA

 

 

 

Školní kolo

KATEGORIE 8. ROČNÍK:
1. – 2. místo:
Nela Kumherová 8. B
                         Karolína Mašková 8.B                   3. – 4. místo: Stanislav Hořejší 8. B
                           Matěj Burda 8. A

KATEGORIE 9. ROČNÍK:
1. místo:
Jakub Mlíčko 9. A
2. místo: Alžběta Bolinová 9. B
3. místo: Tereza Drnková 9. B
4. místo: Vojta Vlk 9. B

OLYMPIÁDA Z ANGLICKÉHO JAZYKA

 

 

 

Školní kolo

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:
1. místo: Adéla Sedláčková 6. B
2. místo: Barbora Mlíčková 6. B

3. místo: Gabriela Benešová 7. A

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
1. místo: Anna krýdová 9. A
2. místo: Nela Kumherová 8. B
3. místo: Eliška Smetanová 8. A

Okresní kolo Strakonice

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
 

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

 

 

 

 

 

Školní kolo

 

KATEGORIE 6. ROČNÍK:

1. místo: oto Svobodník 6. A
2. místo: Jakub Jukl 6. A
3. místo: Jiří Plaček 6. B

KATEGORIE 7. ROČNÍK:

1. místo: František Váňa 7. B
2. místo: Jakub Kotál 7. A
3. místo: Petr Týma 7. B

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:

1. místo: Nela Kumherová 8. B
2. místo: Barbora Zachová 9. A
3. místo: Matěj Burda  8. A

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA


Školní kolo

1. místo: František Váňa 7. B
2. místo: Roman Roman 9. A
3. místo: Dominik Blovský 8. A

Okresní kolo Strakonice

8.místo: František Váňa 6. B
16. místo: Roman Roman 9. A

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

 

Školní kolo

KATEGORIE II. STUPEŇ ZŠ:
ŠKOLNÍ KOLO:
1. místo:
Jakub Mlíčko 9. A
2. místo: Monika Tesková 9. B
3. místo: Alžběta Bolinová 9. B

JAZYKOVÝ WOCABEE ŠAMPIONÁT

Soutěž tříd

 

Okresní kolo
Strakonice

2. místo: třída 8. B
3. místo: třída 6. A
4. místo: třída 6. B
6. místo: třída 8. A
8. místo. třída 7. A
10. místo: třída 9. A

Krajské kolo

5. místo: třída 8. B – nejúspěšnější Karolína Mašková (absolutní vítěz školy), Karla Štvánová, Jan Staněk

9. místo: třída 6. A – nejúspěšnější tereza Vodičková, David Novotný, Matěj Staněk

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
           Školní kolo                     
1. místo: Tereza Drnková 9. B
2. místo: Jaroslav Brouček 9. A
3. místo: Jakub Mlíčko 9. A
       Okresní kolo

15. místo: Jaroslav Brouček 9. A
16. místo: Tereza Drnková 9. B
17. místo: Jakub Mlíčko 9. A

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN
Školní kolo 1. místo: Daniel Čejka 9. B
2. místo: Jiří Ďurián 8. A
3. - 4. místo: Jakub Mlíčko 9. A
                        Martin Burda 8. A
DEN ZEMĚ
okresní soutěž
Strakonice

KATEGORIE 4. - 5. TŘÍD:
4. místo:
Vojtěch Hlaváč, Theodor Skala -
                  oba 5. B
8. místo: Jan Štěpán, Vít Voříšek - oba 4. B

KATEGORIE 6. - 7. TŘÍD:
2. místo:
Jakub Kotál 7.A, František Váňa 7.B

KATEGORIE 8. - 9. TŘÍD:
18. místo:
Nikola Čadová, Kira Lea
                   Zemanová - obě 9. B

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V RJ

školní kolo

 


Krajské kolo
(okresní kolo
se nekoná)

1. místo: Monika Tesková 9. B
2. místo: Jiří Masák 9. B
3. místo Jakub Matějka 9. B


6. místo: Jakub Matějka 9. B

SPORTOVNÍ SOUTĚŽE
PODZIMNÍ ATLETIKA

Oblastní sportovní soutěž škol Blatenska
(TGM Blatná)

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI A ŽÁKYNĚ:
1. místo:
Adam  Bolina 7. B – běh 1000 m
Sofie Baťkková 7. A – skok daleký

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI A ŽÁKYNĚ:
1. místo:

Vojtěch Vlk 9. B – běh 60 m, skok vysoký, štafeta 4x 60 m
Jaroslav Brouček 9. A – běh 1 500 m, štafeta 4x 60 m
Miroslav Kříž  9. A – štafeta 4x 60 m
Jakub Matějka 9. B – štafeta 4x60 m
Tereza Syblíková – skok vysoký
2. místo:
Jaroslav Brouček  9. A – skok daleký

3. místo:
Kateřina Jeníčková 8. B – běh 800 m
Jan Brchel 8. A – běh 60 m
Dominik Martínek – skok vysoký, vrh koulí

FLORBALOVÝ TURNAJ

okresní kolo Strakonice

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁKYNĚ:
5. místo družstvo:
Sofie Baťková 7. A, Nela Koubková, Eliška Hucková – obě 8. A, Kateřina Jeníčková, Michaela Thorovská, Karolína Mašková, Karla Štvánová, Kateřina Peroutková – všechny 8. B, Tereza Kyznarová 9. A, Alžběta Bolinová, Adriana Fürstová – obě 9. B

FLORBALOVÝ VÁNOČNÍ TURNAJ
ČEPS CUP

Okresní kolo Strakonice

5.místo družstvo:

VÁNOČNÍ LAŤKA

Soutěž škol Blatenska v SOŠ Blatná

KATEGORIE CHLAPCI:
1. místo: Vojta Vlk 9. B
3. místo: Dominik Martínek 9. A
4. místo: Jaroslav Brouček 9. A
KATEGORIE DÍVKY:
3. místo:
Tereza Syblíková 9. B

Mc DONALD´S CUP
okresní kolo Strakonice

KATEGORIE 4. - 5. ROČNÍK:
14. místo družstvo: Ondřej Mývalt, Josef Kadlec, Jan Ďulík - všichni 5. A; Vojtěch Hlaváč, Václav Šimánek - oba 5. B; Ondřej Šilhavý, Ota Řebřina - oba 4. A

KATEGORIE 1. - 3. ROČNÍK:
7. místo družstvo:
Simon Bulka, Štěpán Poustka, Radek Paukner, Josef Mourek, Štěpán Muchl, Jakub Ďulík - všichni 3. A;  Filip Soukup - 3. B

FLORBALOVÝ TURNAJ
okresní kolo Strakonice KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI:
8. místo družstvo:
Michal Kříž, Jaroslav Brouček - oba 9. A; Petr Masák, Filip Červenka - oba 9. B; Matyáš Kodýdek, Matěj Burda, Dominik Blovský, .Matěj Štědronský, Daniel Vonášek - všichni 8. A
KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI:
7. místo družstvo: 
Tobiáš Oulehle 7. A, Pavel Masák, Petr Týma, Lukáš Mařík, Adam Bolina, Jonáš Šimůnek, Matěj Lehečka - všichni 7. B;  Filip Málek, Toáš Pekárek - oba 6. A
ČERTOVSKÝ
TURNAJ
Šachový školní turnaj

MLADŠÍ ŽÁCI:
1. místo:
Filip Scheinherr 3. A
2. místo: Štěpán Muchl 3. A
3. místo: Stanislav Matoušek 4. B

STARŠÍ ŽÁCI:
1. místo:
David Beneš 9. A
2. místo: Michal Chaloupka 9. A
3. místo: Jakub Jukl 6. A

POHÁR ROZHLASU
S ČESKOU SPOŘITELNOU
Okresní kolo Blatná

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI: 6. místo družstvo: Adam Bolina, Ondřej Podsklan, Jonáš Šimůnek, Petr Týma - všichni 7. B;  Robert Mázdra, Jiří Mls, Tobiáš Oulehle, Jonáš Tetour, Matyáš Voříšek - všichni 7. A

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁKYNĚ:
8. místo družstvo:
Sofie Btková, Oksana Hutnyk, Nikola Těšická, Violeta Volšičková - všechny 7. A;  Anežka Hrubá, Leontina Novotná - obě 7. B

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁKYNĚ: 
6. místo družstvo:
Jaroslava Vydrová  - 8. A;  Karolína Mašková, Adla Vránová, Kateřina Jeníčková - všechny 8. B;  Barbora Zachová - 9. A;  Alžběta Bolinová, Gabriela Fridrichová, Adriana Fürstová, Tereza Kupcová, Tereza Syblíková - všechny 9. B

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI: 
1. místo a postup do krajského kola družstvo
: Jan Brchle - 8. A;  Jaroslav Brouček, Dominik Horvát, Michal Kříž, Dominik Martínek - všichni 9. A;   Matěj Chlanda, Jakub Matějka, Vojtěch Pivnička, Vojta Vlk . všichni 9. B

Družstvo se krajského kola nezúčastnilo z důvodu konání školní akademie ve stejném termínu.

TALENTOVÉ SOUTĚŽE

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

 

Školní kolo

 

 


Okresní kolo


Krajské kolo

KATEGORIE I: 2. – 3. ROČNÍK:
1. místo:
Lucie B. Bartošová
2. místo: Ondřej Fürst 3. B
KATEGORIE II. 4. – 5. ROČNÍK:
1. místo:
Julie Zachová 4. A
 

KATEGORIE II. 4. - 5. ROČNÍK:
1. místo: Julie Zachová 4. A


Čestné uznání: Julie Zachová 4. A

BLATENSKO - MÍSTO, KTERÉ MÁME RÁDI

oblastní soutěž Blatenska

KATEGORIE 1. - 2. TŘÍDA:
2. místo:
Barbora Hulačová 1. A
3. místo: Antonín Halló 2. A
ČESTNÉ UZNÁNÍ: 
Josef Marhoun 3. B

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ PLAKÁT NA ŠKOLNÍ AKADEMII

soutěž jednotlivců školy

1. místo: Anna Vydrová 8. B

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ TS BLATNÁ
soutěž k 50. výročí technických služeb 1. místo: Ema Scheinherrová 1. A
                 Matyáš Šeliga 1. A
                 Šimon Jahoda 3. B
2. místo: Johana Slováčková 1. A
                 Barbora Hulačová 1. A
                 Matěj Voříšek 1. A
                 Barbora Mlíčková 6. B
3. místo: Natálie Bartušková 1. A
                 Adéla Peroutková 1. A
                 Sára Zemanová 3. B
OSTATNÍ SOUTĚŽE
OČMS

(Ochrana člověka za mimořádných situací)

 

 

 

 

 

Školní soutěž
II. stupně

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:
1. místo družstvo 7. A:
Jiří Mls, Jakub Kotál, Tobiáš Oulehle, Jonáš Tetour, Adam Berka
2. místo družstvo 7. A: Ondřej Kuss, Tadeáš Matějka, Robert  Mázdra, Matyáš Voříšek, Vojtěch Chlanda
3. místo družstvo 7. B:  Matěj Lehečka, Adam Bolina, Jan Mývalt, František Váňa, Vilém Tomek

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
1. místo družstvo 8. B –
vedoucí Jan Čadek
2. místo družstvo 8. B – vedoucí Stanislav Hořejší
3. místo družstvo 9. B – vedoucí Vojtěch Pivnička

ZŠ TGM BLATNÁ