Minipodnikání ŽP

PODPORA PODNIKATELSKÝCH ZNALOSTÍ ŽÁKŮ ZŠ

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ (reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030). Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jedná se o pilotní projekt, který v nadregionálním rozsahu zkouší aplikovat zjednodušený model tzv. fiktivních firem, který se osvědčil na středních školách, na školy základní. Cílem projektu je seznámit žáky s problematikou podnikání, zvýšit jejich finanční gramotnost a schopnost aplikovat teoretické znalosti do praxe, ale také podpořit jejich měkké dovednosti – zejména schopnost prezentace a práce v týmu.

LOGO

ČLENOVÉ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU SE V LETOŠNÍM ROCE ZÚČASTNÍ PROJEKTU REGIONÁLNÍ HOSPODÁŘSKÉ KOMORY PLZEŇSKÉHO KRAJE S NÁZVEM PODPORA PODNIKATELSKÝCH ZNALOSTÍ ŽÁKŮ ZŠ.

LOGO

V RÁMCI TOHOTO PROJEKTU VZNIKNOU NA ŠKOLE TŘI FIKTIVNÍ FIRMY:

• REKLAMNÍ A DESIGNOVÉ STUDIO
  • VZDĚLÁVACÍ AGENTURA POMOCNÁ RUKA
  • NADACE ZÁCHRANNÝ KRUH

LOGO

PROJEKT ZAČAL V ŘÍJNU ÚVODNÍ KONFERENCÍ V PLZNI, BĚHEM ŘÍJNA A LISTOPADU DOŠLO K PROŠKOLENÍ KONZULTANTŮ, ZA NAŠI ŠKOLU SE PROJEKTU UJME MGR. LUDMILA RŮŽIČKOVÁ - KOORDINÁTORKA ŽP.

foto

OD LISTOPADU SE BUDOU ŽÁCI UČIT JAK ZAREGISTROVAT FIRMU, JAKOU ZVOLIT PRÁVNÍ FORMU PODNIKÁNÍ, JAK SI UDĚLAT REKLAMU A JINÉ "PODNIKATELSKÉ" DOVEDNOSTI.

LOGO

NAŠI MLADÍ PODNIKATELÉ UŽ ZÍSKALI SVÁ ŽIVNOSTENSKÁ OPRÁVNĚNÍ A VYDALI SE NA PRVNÍ ZE TŘÍ EXKURZÍ, KTEROU MOHOU V RÁMCI PROJEKTU USKUTEČNIT. PRVNÍ EXKURZE SE KONALA V PRAŽSKÉ NADACI VIA, KDE SE ŽÁCI DOZVĚDĚLI, JAKÁ JE ORGANIZAČNÍ STRUKTURA NADACE, JAK SI PORADIT SE SLOVY VIZE A POSLÁNÍ NADACE A MOHLI NAKOUKNOUT TAKÉ POD POKLIČKU NADAČNÍHO ROZPOČTU. ZA TUTO PŘÍLEŽITOST VELMI DĚKUJEME PŘEDEVŠÍM MARKÉTĚ KUNEŠOVÉ, KTERÁ CELÝ WORKSHOP PRO DĚTI PŘIPRAVILA.

LOGO

V BŘEZNU NÁS ČEKAJÍ JEŠTĚ DVĚ PLÁNOVANÉ EXKURZE ... V NEJBLIŽŠÍM TERMÍNU SE VYDÁME DO PRAŽSKÉ ORGANIZACE CEDU, KDE SE DOZVÍME O TOM, JAK ZORGANIZOVAT PROŽITKOVÝ KURZ PRO DĚTI A JAK PRACOVAT S PENĚZI ZÍSKANÝMI OD NADACE.

LOGO

PROJEKT SKONČÍ V 20. KVĚTNA 2015 ZÁVĚREČNOU KONFERENCÍ, NA KTERÉ BUDOU ŽÁCI PREZENTOVAT VÝSLEDKY SVÉHO PODNIKÁNÍ :-)