Základní škola T. G. Masaryka Blatná
Základní škola T. G. Masaryka Blatná
rozšířené vyhledávání
RSS Mapa webu

Kontakt

  1. Adresa: ZŠ T. G. MASARYKA
    tř. TGM 520
    388 01 Blatná
  2. Tel:

    +420 383 422 484

  3. IČO: 70872481
  4. Email ředitelky školy:

    Zdenka.Dvorakova@zstgmblatna.cz

  5. ID datové schránky: nc5mtaq

2022 - 2023

SOUTĚŽE ZŠ TGM BLATNÁ

ŠKOLNÍ ROK 2022 - 2023 

SOUTĚŽ

KOLO/
POŘADATEL

      ÚČASTNÍCI/VÍTĚZOVÉ

VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE

BOBŘÍK INFORMATIKY

Programovací soutěž Egypt

Školní kolo Inf+ormatická soutěž pro žáky ZŠ  - katedra informatiky PF JČU
Č. Budějovice

1. místo: Nela Kumherová 7. B
2. místo: Daniel Vonášek 7. A
3. místo: Adam Berka 6. A
 

 

 

BOBŘÍK INFORMATIKY

Školní kolo

Soutěž informatiky pro žáky II. Stupně – PF JČU Č. Budějovice

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK
1. místo:
Karolína Mašková 7. B
2. místo: Daniel Šenkyřík 7. A
3. místo: Nela Kumherová 7. B

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK
1. místo:
Tereza Drnková 9. A
2. místo: Martin Slanec 9. A
3. místo: Čeněk Jan Pernt 9. A

 

 

IT SLOT

1. celostátní  kolo

 Soutěž informatických vědomostí
 SŠ výpočetní techniky Praha

 

Celkem 8 284 účastníků
171. místo:
Čeněk Jan Pernt 9. A
553. místo: Martin Slanec 9. A
1185. místo: Jakub Mlíčko 8. A

 

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Školní kolo

Soutěž PřF a PF UP Olomouc

1. – 3.  místo:
Daniel Čejka 8. B
Eliška Maříková 9. A
Martin Slanec 9. A
4. místo:
Veronika Koubková 9. A  
5. místo:
Barbora Lukešová 9. A               

 

 

 

HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

Školní kolo

FChT Univerzita Pardubice

1. místo: David Ochotný 9. A
2. místo:
Vanesa Pekárková 9. B
3. – 4. místo:
Eva Vokrojová 9. A 
Martin Slanec 9. A

Krajské kolo
Č. Budějovice

3. místo: David Ochotný 9. A – postup do regionálního finále
 

Regionální finále
Č. Budějovice

2. místo: David Ochotný – postup do celostátního finále

 

 

 

 

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

 

 

 

Školní kolo 

ČZU Praha/MŠMT

KATEGORIE D: 6. – 7. ročník
1. místo:
František Váňa 6. B
2.–3. místo: Matyáš Voříšek 6A
Jaroslava vydrová 7. A
4. místo: Ondřej Kuss 6. A

KATEGORIE C: 8. – 9. ročník
1. – 2. místo:

Jiří Masák 8. B
Jaroslav Brouček 8. A
3–4. místo
Leontýna Fialová 8A
Pavla Cmuntová 9. B

 

Okresní kolo

DDM Strakonice/MŠMT

KATEGORIE 6. +. ROČNÍK
12. místo:
František Váňa 6. B

22.místo:Jaroslava Vydrová 7A
23. místo: Ondřej Kuss 6. A
KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
15. místo:
Jaroslav Brouček 8A
16. místo:
Marie Leontýna Fialová 8. A
17. místo: Jiří Masák 8. B

 

 

KDO UMÍ, UMÍ

 

 

Okresní soutěž DDM Strakonice

KATEGORIE 5. TŘÍD:
6. – 7. místo:
Marie Markusková 5. A     
8. – 9. místo: Matěj Staněk 5.A
KATEGORIE 6. TŘÍD:
2. místo:
Jonáš Šimůnek 6. B
12. místo: Anežka Hrubá 6B      

 

 

 

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

 

 

Školní kolo

MŠMT

KATEGORIE Z 9 – 9. ROČNÍK:
1. místo:
Čeněk J. Pernt 9. A
2. – 3. místo:
Vanesa Pekárková 9. B
 David Ochotný 9. A
KATEGORIE Z 5. – 5.ROČNÍK:
1. místo: Jakub Jukl 5. A
2. místo: Liliana Flachsová 5. B

 

Okresní kolo Strakonice

MŠMT

KATEGORIE Z 9:
6.– 8.  místo:
David Ochotný 9A

KATEGORIE Z 5:
11. - 12. místo:
Jakub Jukl 5. A

 

 

 

FINANČNÍ GRAMOTNOST

 

 

Školní kolo

Global Money Week

KATEGORIE I: 1. stupeň ZŠ
1. místo:
Jakub Jukl  5. A
2. místo: Klára Bolinová 5. A
3. místo: Radek Vrána 5. A

KATEGORIE II: 2. stupeň ZŠ
1. místo:
Lucie Maroušková 9.A
2. místo: Eva Vokrojová 9. A
3. místo: Matyáš Procházka 9A

 

 

 

Okresní kolo

KATEGORIE: 1. stupeň ZŠ
1. místo a postup do krajského kola družstvo
:
Jakub Jukl, Klára Bolinová – oba 5. AQ,  Radek Vrána 5. B

KATEGORIE: 2. stupeň ZŠ
3. místo družstvo:
Eva Vokrojová, Matyáš Procházka, Lucie Maroušková – všichni 9A 

 

 

 

OLYMPIÁDA Z NĚMECKÉHO JAZYKA

 

 

 

Školní kolo

Goethe Institut / MŠMT

KATEGORIE 8. ROČNÍK:
1. místo:
Tereza Drnková 8. B
2. – 3. místo: Vojta Vlk 8. B
                          David Beneš 8. A

KATEGORIE 9. ročník:
1. místo:
Eva Vokrojová 9. A
2. místo:
Veronika Koubková 9. A
3. místo: Čeněk Jan Pernt 9. A

Okresní kolo Strakonice

6. - 8. místo:
Eva Vokrojová 9. A
9. místo:
Veronika Koubková 9. A

 

 

 

OLYMPIÁDA Z ANGLICKÉHO JAZYKA

 

 

 

Školní kolo

NIDM MŠMT

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:
1. místo:
Aneta Princová 7. B
2. místo: Nela Kumherová 7. B
3. místo: Stanislav Hořejší 7. B

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
1. místo:
Lucie Maroušková 9A 
2. místo: Eva Vokrojová 9. A
3. místo: Anna Krýdová 8. A

Okresní kolo Strakonice

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:
7. místo:
Aneta Princová 7. B

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
4. místo: Lucie Maroušková 9A 

 

 

 

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

 

 

 

Školní kolo

PřF UK / MŠMT

KATEGORIE 6. ROČNÍK:
1. místo:
František Váňa 6. B
2. místo: Ondřej Kuss 6. A
3. místo: David Šíma 6. B

KATEGORIE 7. ROČNÍK:
1. místo:
Nela Kumherová 7. B
2. místo: Antonín Matějka 7. B
3. místo: Matěj Burda 7. A

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
1. místo:
Martin Slanec 9. A
2. místo: Čeněk J. Pernt 9. A
3. místo: Adam Grešák 8. B

 

 

Okresní kolo

DDM Strakonice

 

KATEGORIE 6. ROČNÍK:
5. místo: František Váňa 6. B
13. místo: David Šíma 6. B
17. místo: Ondřej Kuss 6. A
KATEGORIE 7. ROČNÍK:
13. místo: Nela Kumherová 7. A
19. místo: Antonín Matějka 7. B
KATEGORIE 8. - 9. ROČNÍK:

16. místo: Martin Slanec 9. A
18. místo: Čeněk Jan Pertn 9. A
21. místo: Adam Grešák 9. A

 

 

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

 

Školní kolo

NIDM MŠMT

KATEGORIE I.: 8. – 9. ročník
1. místo:
Veronika Koubková 9. A
2. místo: Martin Slanec 9. A
3. – 4. místo:
Lucie Maroušková 9. A
Alžběta Bolinová 8. B

Okresní kolo Strakonice

KATEGORIE I.: 8. - 9. ROČNÍK:
9. místo:
Veronika Koubková 9. A

 

 

 

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Školní kolo

NPI ČR

KATEGORIE I. 8. – 9. ročník
1. místo:
Anna Krýdová 8. A
2. místo: David Ochotný 9. A
3. místo: Eva Vokrojová 9. A

Okresní kolo Strakonice

 

 

 

 

 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

 

 

 

 

Mensa

Školní a krajské kolo

KATEGORIE 3. – 5. ROČNÍK:
ŠKOLNÍ KOLO:
1. místo:
Liliana Flachsová 5B
POŘADÍ V KRAJI: celkem 17 701 soutěžících

287. – 294. místo:
Liliana Flachsová 5. B
KATEGORIE II. STUPEŇ ZŠ:
ŠKOLNÍ KOLO:
1. místo:
Jakub Mlíčko 8. A
2. místo: Vanesa Pekárková 9. B
3. místo: Martin Slanec 9. A

POŘADÍ V KRAJI: celkem 26 368 soutěžících
93. – 101. místo:
Jakub Mlíčko 8. A
207. – 232. místo: Vanesa Pekárková 9. B
287. – 306. místo: Martin Slanec 9. A

 

 

 

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA ŠKOLNÍ KOLO

1. místo: David Ochotný 9. A
2. místo: Vanesa Pekárková 9. B
3. místo: Martin Slanec 9. A

  OKRESNÍ KOLO

3. místo: David Ochotný 9. A
17. místo: Vanesa Pekárková 9. B

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

ŠKOLNÍ KOLO

 

KRAJSKÉ KOLO

1. místo: Veronika Koubková 9. A
2. místo: Eva Vokrojová 9. A
3. místo: David Ochotný 9. A

V krajském kole soutěžilo celkem 655 dětí.
15. místo: Veronika Koubková 9. A
28. místo: Eva Vokrojová 9. A

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V RUSKÉM JAZYCE

ŠKOLNÍ KOLO

MŠMT

1. místo: Erika Štěrbová 9. B
2. – 4. místo:
Monika Tesková 8. B       
David Ochotný 9. A
Jan Prager 9. B
5.- 6. místo:
Jakub Podlešák 9. A
Valentýna Majerová 9. B

  OKRESNÍ KOLO nebylo vyhlášeno - postup rovnou do krajského kola
  KRAJSKÉ KOLO 3. místo: Erika Štěrbová 9. B

SPORTOVNÍ SOUTĚŽE

 

 

 

 

 

 

PODZIMNÍ ATLETIKA

 

 

 

 

 

 

Oblastní sportovní soutěž škol Blatenska
(TGM Blatná)

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI A ŽÁKYNĚ:
1. místo:
štafeta 4x60 m:

Jan Brchel, Radek Šimánek – oba  7. A,  Stanislav Hořejší, Jakub Prokop - oba 7. B

2. místo:
štafeta 4x60 m:
Kateřina Jeníčková, Viktorie Ředinová, Karolína Mašková – všechny 7. B;  Nela Koubková 7. A

3. místo:
běh 1 000 m:
Filip Kostner 7. A
skok vysoký: Nela Koubková 7. A

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI A ŽÁKYNĚ:
1. místo:
běh 1500 m:
Jakub Matějka 8. B
skok vysoký: Luboš Šimeček 9. B
běh 60 m: Jan Brchel 7. A
                   Lucie Maroušková 9. A
štafeta 4x60 m: Barbora Zachová, Alžběta Bolinová, Adriana Fürstová, - všechny 8. B, Lucie Maroušková – 9. A

2. místo:
běh 1 500 m:
Jaroslav Brouček 8. A
skok vysoký: Vojta Vlk 8. B
běh 60 m: Luboš Šimeček 9. B
běh 800 m: Hana Šilhová 8A

3. místo:
skok daleký:
Jan Prager 9. B
běh 60 m: Barbora Zachová 8. A
skok vysoký: Tereza Syblíková 8. B

 

 

 

 

 

FLORBALOVÝ TURNAJ

 

 

 

 

 

Okresní soutěž Strakonice

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI:
3. místo družstvo:
David Ochotný, Jakub Podlešák, Vojtěch Dokoupil, Martin Slanec, Miroslav Šilha, Tomáš Pechr, Adam Majer, Filip Hucek, Filip Šimůnek – všichni 9. A;  Luboš Šimeček 9. B;  Filip Červenka 8. B

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI:
9. místo družstvo:
Radek Šimánek, Filip Kkostner, Michal Macháček, Tadeáš Gutwirth, Štěpán Bulka, Dominik Blovský, Matěj Štědronský, Jiří Ďurián – všichni 7. A;  Antonín Matějka, Jan Čadek, Jakub Prokop – všichni 7. B

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁKYNĚ:
4. místo družstvo:
Nela Koubková, Viktorie Vitáková – obě 7. A;  Martina Peroutková, Karla Štvánová, Kateřina Jeníčková, Karolína Mašková, Michaela Thorovská – všechny 7. B;  Sofie Baťková, Violeta Volšičková – obě 6. A

 

 

 

VÁNOČNÍ LAŤKA

 

 

 

Oblastní soutěž SOŠ Blatná

KATEGORIE CHLAPCI:
1. místo:
Vojta Vlk 8. B
2. místo: Jaroslav Brouček 8. A

KATEGORIE DÍVKY:
2. místo:
Tereza Syblíková 8. B
3. místo: Nela Koubková 7. A

TALENTOVÉ SOUTĚŽE

 

 

 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

 

 

 

ŠKOLNÍ KOLO

KATEGORIE 2. A 3. TŘÍD
postup do okresního kola

1. místo: Eliška Čapková 2. A
2. místo: Jiří Fiala 3. B

KATEGORIE 4. A 5. TŘÍD
postup do okresního kola
1. místo: 
Matěj Staněk 5. A
2. místo: Adam Voříšek 5. A

OSTATNÍ SOUTĚŽE

 

 

 

 

OČMS
(Ochrana člověka za mimořádných situací)

 

 

 

 

Školní soutěž II. stupně

KATEGORIE 6. – 7. ROČNÍK:

1. místo družstva:
6 A:
Jiří Mls, Jakub Kotál, David Obleser, Lukáš Bambas, Jonáš Tetour
6 A: Ondřej Kuss, Tobiáš Oulehle, Antonín Matějka, Robert Mázdra, Matyáš Voříšek

2. místo družstva:
6. A: 
Gabriela Benešová, Štěpánka Čadková, Sofie Baťková, Adam Berka, Vojtěch Chlanda
6.A: Jan Čadek, Kateřina Jeníčková, Jakub Prokop, Klára Štvánová, Karolína
Mašková, Matyáš Kodýdek, Viktorie
Benešová

3. místo družstvo  6.B:  Adam Bolina, David Šíma, František Váňa, Jan Mývalt, Pavel Masák

KATEGORIE 8. – 9. ROČNÍK:
1. místo družstvo:
8. A:
Dominik Martínek, Jaroslav Brouček, Kryštof Sýbek, Petr Thorovský

2. místo družstva:
9. A:
Jakub Podlešák, Filip Hucek, Lucie Maroušková, Eliška Maříková, Kateřina Peroutková
8.A: Leontýna Fialová, Anna krýdová, Eliška Vilítová, Kateřina Toufarová, Dominik Horvát, Michal Kříž, Karolína Dudová

3. místo družstvo:8. B: Karel Mašek, Vojtěch Vlk, Adam Grešák, Jakub Kupar, Daniel Čejka, Petr Masák

 

ZŠ TGM BLATNÁ