Základní škola T. G. Masaryka Blatná
Základní škola T. G. Masaryka Blatná
rozšířené vyhledávání
RSS Mapa webu

Kontakt

  1. Adresa: ZŠ T. G. MASARYKA
    tř. TGM 520
    388 01 Blatná
  2. Tel:

    +420 383 422 484

  3. IČO: 70872481
  4. Email ředitelky školy:

    Zdenka.Dvorakova@zstgmblatna.cz

  5. ID datové schránky: nc5mtaq

2014 - 2015

SOUTĚŽE ZA IV. ČTVRTLETÍ

ATLETICKÁ OLYMPIÁDA
okresní kolo Strakonice

MLADŠÍ ŽÁCI:

  • 6. místo: Veronika Forejtová  7. tř. – běh na 60m

STARŠÍ ŽÁCI:

  • 4. místo: štafeta 4x60 m – družstvo Jiří Říha, Jakub Levý – oba  8. A, Michal Sedláček, Martin Fořt – oba 9. B
  • 5. místo: Jiří Říha – 8. A – skok vysoký
  • 6. místo: Jiří Říha 8. A – běh na 60m

ATLETICKÁ VŠESTRANNOST
okresní kolo Strakonice

  • 1. místo: Martin Beneš 2. A, Adolf Voračka 3. A
  • 2. místo: Zdeněk Merhaut 4. tř.
  • 3. místo: Lucie Maroušková 1. A

PUTOVÁNÍ MALOVANOU KRAJINOU
EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ MĚSTA STRAKONICE

  • 1. místo: skupina 8. A - Aneta Fořtová, Olívie Machovcová, Barbora Koželuhová, Lukáš Drnek, Jakub Biľanský, Daniela Rodová, Antonín Klíma, Michal Šimůnek, Ladislav Matějka 

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA
krajské kolo České Budějovice

  • 14. místo: Tereza Kubíková 9. B - úspěšná řešitelka

POHÁR ROZHLASU
okresní kolo Blatná

JEDNOTLIVCI:

MLADŠÍ ŽÁCI:
běh na 60 m:

  • 2. místo : Patrik Janovský  7. tř.

STARŠÍ ŽÁCI:
skok daleký:

  • 1. místo: David Houzar 9. B

štafeta 4x60 m:

  • 3. místo družstvo: Jiří Říha 7. A, Petr Šmrha 9. A, Michal Sedláček, David Houzar – oba 9. B

KOLEKTIVY:

  • 3. místo: družstvo starších žáků: David Houzar, Daniel Necuda, Lukáš Pavel, Michal Sedláček, Martin Fořt – všichni 9. B; Petr Šmrha, Petr Peroutka, Jiří Vrbský – všichni 9. A;  Jiří Říha 8. A

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA
krajské kolo České Budějovice

  • 15. místo: Tereza Kubíková 9. B - úspěšná řešitelka

EURORÉBUS
krajské kolo České Budějovice

KATEGORIE 8. + 9. ročník

  • 20. místo: družstvo 8. A - Lukáš Drnek, Jiří Říha
  • 27. místo: družstvo 8. B - Tomáš Viták, Lukáš Vaněček, Nikola Hamplová

KATEGORIE JEDNOTLIVCŮ

  • 14. místo: Lukáš Vaněček 8. B

MÁJOVÝ BĚH
soutěž ořádaná SOU Blatná

6. – 7. ročník:

  • 1. místo: Veronika Forejtová 7.tř., Lukáš Fořt 7.tř.
  • 3. místo: Jindřich Šipla 7.tř.

8. – 9. ročník:

  • 1. místo:  Matěj Barát 9.B
  • 2. místo: Jiří Vrbský 9.A, Tereza Michálková 9.A, Monika Voráčová 9.A
  • 3. místo: Daniel Necuda 9.B

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA
okresní kolo Strakonice


KATEGORIE D - 6. + 7. ročník

  • 4. místo: Luboš Severin 7. tř.
  • 20. místo: Jaroslav Čadek 7. tř.

KATEGORIE C- 8. + 9. ročník

  • 2. místo: Tereza Kubíková 9. B - postup do krajského kola
  • 8. místo: Petr Šmrha 9. A
  • 18. místo: Barbora Koželuhová 8. A
  • 19. místo: Marta Šmrhová 8. B

JIHOČESKÝ ZVONEK
okresní kolo Strakonice

1. KATEGORIE
3. místo: Barbora Kodýdková 5. A

2. KATEGORIE
3. místo: Marta Šmrhová 8. B

3. KATEGORIE
3. místo: Julie Jestřábová 9. A

SOUTĚŽE ZA III. ČTVRTLETÍ 2014/2015

OLYMPIÁDA V ČJ
krajské kolo České Budějovice
13. - 14. místo: Daniel Necuda 9. B

RYBÁŘSKÁ OLYMPIÁDA
školní kolo

  • 1. místo: Josef Kratochvíl 7. tř.
  • 2. místo: Pavel Urban 8. B
  • 3. místo: Luboš Severin 7. tř.

ŠACHOVÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ
okresní kolo Strakonice

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI:

  • 3. místo: Prokop Říha 3. A

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI:

  • 1. místo: Luboš Severin 7. tř.
  • 4. místo: Lukáš Fořt 7. tř.
  • 5. místo: Josef Kratochvíl 7. tř.
  • 7. místo: Tomáš Fořt 7. tř.
  • 10. místo: Jaroslav Čadek 7. tř.
  • 11. místo: Jiří Vrbský 9. A

VIDEOPOHLEDNICE Z MÉHO MĚSTA
soutěž Anglického klubu Praha

  • 9. místo: kolektiv třídy 5. B - videopohlednice ke zhlédnutí zde

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE
okresní kolo Strakonice

kategorie 8. – 9. ročník

  • 2. místo: Daniel Necuda 9. B – postup do krajského kola

KRAJSKÝ PŘEBOR JEDNOTLIVCŮ V ŠACHU
kvalifikační turnaj TÁBOR

  • 1. místo: Luboš Severin 7. tř.
  • 14. místo: Jiří Vrbský 9. A

SOUTĚŽ VEVERKY REZKY
soutěž CEV Podskalí Strakonice

KATEGORIE 3. ROČNÍKŮ:
5. místo: Aleš Procházka – 3. B
9. místo: Jan Jeníček 3. B

KATEGORIE 4. ROČNÍKŮ:
2. místo: Jan Jakubec 4. tř.

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA
okresní kolo Strakonice

KATEGORIE A – 6. ROČNÍK:  
4. – 5. místo:  Filip Cheníček 6. tř.

KATEGORIE B – 7. ROČNÍK:
6. - 7. místo: Luboš Severin 7. tř.

KATEGORIE C – 8. + 9. ROČNÍK:
7. místo: Lukáš Drnek 8. A

PŘEBOR JIHOČESKÝCH ŠKOL V ŠACHU
krajská soutěž České Budějovice

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI:
9. místo: družstvo ve složení: Jiří Mázdra 2. A, Prokop Říha 3. A, Lukáš Kareš 3. B, Milan Čapek – 4. tř., Pavel Říha 5. A

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI:
8. místo družstvo ve složení: Luboš Severin, Josef Kratochvíl, Lukáš Fořt, Jaroslav Čapek – všichni 7. tř., Jiří Vrbský 9. A

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
ŠKOLNÍ KOLO KATEGORIE D

1. místo: Daniel Necuda 9. B
2. místo: Roman Šíp – 9. B
3. místo: Bohumil Hájek 9. B, Lucie Pavlová 9. B

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA
krajské kolo České Budějovice
kategorie 8. a 9. roč.

  • 13. místo: Petr Šmrha 9. A - úspěšný řešitel

MATEMATICKÝ KLOKAN
Mezinárodní matematická soutěž

kategorie Cvrček: 2. – 3. ročník

  • 1. místo: Adolf Voračka 3. A
  • 2. místo: Pavel Reisinger 2. A
  • 3. místo: Vojtěch Mikeš 2. A

kategorie Klokánek: 4. – 5. třída

  • 1. -2. místo: Adam Bulka 5. B, Tereza Navrátilová 5. B
  • 3. místo: Ondřej Drnek

kategorie Benjamín: 6. – 7. ročník

  • 1. místo: Štěpán Pícha
  • 2. místo: Jaroslav Čadek
  • 3. místo: Václav Vachuška

kategorie Kadet: 8. – 9. ročník

  • 1. místo: Jiří Vrbský 9. A
  • 2. místo: Petr Šmrha 9. A
  • 3. místo: Daniel Necuda 9. B

PYTHAGORIÁDA
matematická soutěž pro žáky ZŠ

kategorie 5. ročník

  • 1. místo: Adam Bulka 5. B – úspěšný řešitel
  • 2. místo: Vojtěch Bláha 5. B
  • 3. místo: Ema Benešová 5. B

kategorie 6. ročník

  • 1. místo: Denisa Rakovanová 6. tř.
  • 2. místo: Filip Cheníček 6.tř.
  • 3. místo: Matěj Mužík 6. tř.

kategorie 7. ročník

  • 1. místo: Josef Kratochvíl
  • 2. – 3. místo: Štěpán Pícha, Václav Vachuška

kategorie 8. ročník

  • 1. místo: Aneta Fořtová – úspěšná řešitelka
  • 2. – 3. místo: Lukáš Drnek – úspěšný řešitel, Olívie Machovcová – úspěšná řešitelka

JIHOČESKÝ ZVONEK
školní kolo – postup do okresního kola


I. KATEGORIE

  • Aneta Nechybová 5. A
  • Barbora Kodýdková 5. A

II. KATEGORIE

  • Veronika Forejtová 7. tř.
  • Marta Šmrhová 8. B

III. KATEGORIE

  • Julie Jestřábová – 9. A

IV. KATEGORIE

  • Anita Hrabáková – 9. A
  • FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

okresní kolo Strakonice

KATEGORIE E

  • 2. místo: Tereza Kubíková 9. B - postup do krajského kola

4. KVALIFIKAČNÍ TURNAJ KRAJSKÉHO PŘEBORU V ŠACHU
kategorie jednotlivců Blatná

  • 2. místo: Luboš Severin 7. tř.
  • 7. místo: Jiří Mázdra 2. A
  • 8. místo: Lukáš Fořt 7. tř.
  • 11. místo: Jaroslav Čadek
  • 12. místo: Tomáš Fořt 7. tř.
  • 14. místo: Lukáš Kareš – 3. B
  • 16. místo: Prokop Říha – 3. A

HOKEJBAL PROTI DROGÁM
oblastní kolo Blatná

kategorie 4. – 5. třída:
3. místo družstvo: Pavel Ochotný, Matyáš Prokopius, Lukáš Kareš, Zdeněk Merhaut, Jiří Čadek – všichni 4. tř., Jakub Matějka – 5. A, Adam Bulka, Pavel Říha, Vojtěch Bláha, Daniel Vondruška – všichni 5. B
kategorie 6. – 7. třída:
1. místo družstvo: Ondřej Bauš, Matěj Paukner, Lukáš Fišer, Filip Cheníček, Matěj Mužík, Kateřina Vaněčková – všichni 6. tř., Václav Vachuška, Josef Kratochvíl, Štěpán Pícha, Daniel Souček, Jaroslav Čadek, Matouš Poskočil, Lukáš Fořt – všichni 7. tř.
kategorie 8. – 9. třída:
1. místo družstvo: Jakub Levý, Ladislav Matějka, Jiří Říha – všichni 8. A, Pavel Urban, Oleh Ruchka – oba 8. B, Martin Fořt, Lukáš Křenek, Michal Sedláček, Lukáš Pavel, David Houzar – všichni 9. B

SOUTĚŽE ZA II. ČTVRTLETÍ 2014/2015


FLORBAL - OKRESNÍ KOLO STRAKONICE

STARŠÍ ŽÁKYNĚ:  7. MÍSTO
Anna Venclová, Tereza Michálková, Kateřina Vokurková, Kateřina Lehečková, Lucie Motejzíková , Anita Hrabáková – všechny 9. A;  Lucie Pavlová, Lucie Říská, Michaela Polcarová – všechny 9. B

STARŠÍ ŽÁCI: 10. MÍSTO
Jakub Levý, Jiří Říha – oba 8. A, Petr Šmrha -  9. A,  Michal Sedláček, Lukáš Pavel, David Houzar, Matěj Barát, Martin Fořt – všichni 9. B

ČERTOVSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ
soutěž školní družiny

NEJMLADŠÍ ŽÁCI:

  • 1. místo: Jiří Mázdra 2. A
  • 2. místo: Martin Beneš  2. A
  • 3. místo: Karel Čada  2. A

MLADŠÍ ŽÁCI:

  • 1. místo: Prokop Říha  3. A
  • 2. místo: Milan Čapek  4. tř.
  •  3. místo: Lukáš Kareš  3. B

STARŠÍ ŽÁCI:

  • 1. místo: Luboš Severin  7. tř.
  • 2. místo: Lukáš Fořt  7. tř.
  • 3. místo:  Josef Kratochvíl – 7. tř.

SÁLOVÁ KOPANÁ
okresní kolo Strakonice

12. MÍSTO DRUŽSTVO:

Adam Bulka, - 5. B, Vítek Říha, Jakub Opava, Filip Cheníček, Matěj Paukner,– všichni 6. tř.,  Michal Šimůnek, Daniel Souček, Štěpán Pícha, Lukáš Fořt, Jindřich Šipla – všichni 7. tř.

VÁNOČNÍ LAŤKA
soutěž blatenských škol pořádaná SOŠ Blatná

Kategorie chlapci:
1. místo: David Houzar 9. B
4. – 5. místo:  Jakub Levý 8. A

Kategorie dívky:
       3. místo: Kateřina Lehečková 9. A

OLYMPIÁDA V ČJ
školní kolo

  1. místo: Daniel Necuda 9. B – postup do okresního kola
  2. místo: Tereza Kubíková  - 9. B – postup do okresního kola
  3. místo: Marta Šmrhová – 8. B

SOUTĚŽ DRUŽSTEV V ŠACHU STRAKONICE
okresní kolo DDM Strakonice


MLADŠÍ ŽÁCI:
4. místo družstvo: Pavel Říha – 3. A, Lukáš Kareš , Jiří Mázdra – oba 3. B, Milan Čapek – 4. tř.

STARŠÍ ŽÁCI:
2. místo družstvo: Jiří Vrbský – 9. A, Luboš Severin, Josef Kratochvíl, Jaroslav Čadek – všichni 7. tř.

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA
školní kolo

kategorie A: (6. ročník):
1. místo: Filip Cheníček 6. tř. – postup do okresního kola
2. – 3. místo: Helena Pancová 6. tř., Kristýna Staňková 6. tř.

kategorie B: (7. ročník):

  • 1. místo: Luboš Severin – 7. tř. – postup do okresního kola
  • 2. – 3. místo: Radim Říha 7. tř., Antonia Helena Pokorny 7. tř.

kategorie C: (8. + 9. ročník):

  • 1. místo: Lukáš Drnek 8. A – postup do okresního kola
  • 2. místo:  Marek Bláha 8. B
  • 3. – 4. místo: Barbora Koželuhová 8. A, Petr Šmrha 9. A

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA
okresní kolo Strakonice

  • 4. místo: Petr Šmrha 9. A – postup do krajského kola
  • 13. místo: Vojtěch Kotiš 8. A

SOUTĚŽE ZA I. ČTVRTLETÍ 2014/2015

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN
soutěž organizovaná univerzitou Palackého Olomouc

KATEGORIE 8. + 9. ROČNÍK

  • 1. místo:  Daniel Necuda 9. B
  • 2. místo:  Martin Fořt 9. B
  • 3. místo:  Bohumil Hájek 9. B

ostatní kategorie neproběhly

LOGICKÁ OLYMPIÁDA
zákldní kolo

I. stupeň:
1. místo:  Pavel Říha 5. A
II. stupeň
1. místo: Bohumil Hájek 9. B – postup do krajského kola

LOGICKÁ OLYMPIÁDA
krajské kolo České Budějovice

  • 16. místo: Bohumil Hájek 9. B – 2. nejlepší umístění mezi zástupci ZŠ

PODZIMNÍ ATLETIKA
oblastní soutěž škol Blatenska

1. místo  - celkem 8x

  • David Janovský  - 7. tř.  – 60 m
  • Veronika Forejtová – 7. tř. – dálka
  • Kateřina Vokurková – 9. A – 60 m
  • Sára Ředinová – skok daleký
  • David Houzar – skok vysoký
  • Petr Peroutka – vrh koulí
  • štafeta 4 x  60 m starší žákyně:
  • Kateřina Vokurková, Anna Ptáčníková, Sára Ředinová, Monika Voráčová – všechny 9. A
  • štafeta 4 x 60 m starší žáci:  Jiří Říha – 8. A,  Michal  Sedláček, David  Houzar, Daniel Necuda – všichni 9. B

2. místo  - celkem 7x

  • Sára Ředinová – 9. A - 60 m
  • Michal Sedláček – 9. B – 60 m
  • Jiří Říha – 8. A – skok vysoký
  • David Houzar – 9. B – skok daleký
  • Lukáš Pavel – 9. B – vrh koulí


3. místo  - celkem  7x

  • Nikola Malátová – 6. tř. – skok vysoký
  • Anita Hrabáková – 9. A – vrh koulí
  • Jiří Říha – 8. A – 60 m
  • Michal Sedláček – 9. B – skok daleký
  • Martin Fořt – vrh koulí
  • štafeta 4 x 60 m mladší žákyně: Veronika Forejtová – 7. tř., Kateřina Vaněčková, Linda Vrbová, Kateřina Koppová – 6. tř.

MALÁ KOPANÁ
okresní kolo Strakonice

5. místo družstvo:
Tomáš Fořt, Lukáš Fořt, Daniel Souček – všichni 7. tř., Jiří Říha, Jakub Levý, Ondřej Mikeš – všichni 8. A, Oleh Ruchka – 8. B, David Houzar, Michal Sedláček – 9. B

KRAJSKÝ PŘEBOR V RAPID ŠACHU
kvalifikačí turnaj Písek

  • 3. místo: Luboš Severin – 7. tř.

OBRÁZKY NA PLACHTU
soutěž odboru ŽP MěÚ Blatná

Z naší školy byly vybrány práce těchto žáků:

  • Kristýna Smolová, Tomáš Viták – oba 8. B
  • Michaela Polcarová, Lucie Říská – obě 9. B

OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍ

ŠKOLNÍ PROJEKTOVÝ DEN

kategorie 1. – 4. roč.
určování pořadí neproběhlo

kategorie 5. – 7. roč.

  • 1. místo: družstvo 5. A – vedoucí Jaroslav Falta
  • 2. místo: družstvo 5. A – vedoucí Adéla Ptáčníková
  • 3. místo: družstvo 7. tř. – vedoucí Patrik Janovský

kategorie 8. – 9. roč.

  • 1. místo: družstvo 9. B – vedoucí David Houzar
  • 2. místo: družstvo 8. A – vedoucí Olivie Machovcová
  • 3. místo: družstvo 9. A – vedoucí Monika Voráčová

 

DĚKUJEME VŠEM ŽÁKŮM A ŽÁKYNÍM ZA REPREZENTACI ŠKOLY V SOUTĚŽÍCH
A PEDAGOGŮM ZA ORGANIZACI A PŘÍPRAVU DĚTÍ.
 

logo školy

ZŠ TGM BLATNÁ