DISCORD – nápověda pro rodiče a žáky

discord

Pro online výuku budeme ve všech třídách nadále používat DISCORD. DISCORD lze používat buď v online verzi, nebo si ho můžete stáhnout do svého počítače nebo notebooku. Lze používat i jako aplikace v chytrých telefonech. Pro použití DISCORDu používejte Google Chrome.

Začínáme s DISCORDEM

start

• proklikněte pozvánku v Bakalářích nebo ji zkopírujte a zadejte ji do vyhledávače
  • přihlaste se do DISCORDu:

možnost č. 1: pokud se zaregistrujete (použijete email, heslo), tak už nebudete muset při dalším použití pozvánku používat

možnost č. 2: pokud se nechcete registrovat, potvrdíte pozvánku, napíšete své jméno a příjmení, připojíte se ke své třídě, příště celý postup opakujete

Ať už vyberete kteroukoli variantu vždy dodržujte:

• přihlašujte se vždy pod svým celým jménem (jméno a příjmení), přezdívky jsou zakázané
  • nalevo vstupte do textového kanálu – složka obecné a do hlasového kanálu – složka obecné
  • pokud se vaše třída dělí na výuku anglického, ruského nebo německého jazyka, vstupte rovnou do textového a hlasového kanálu konkrétního učitele
  • pokud jste v hlasovém kanále, objeví se vám nápis „hlas připojen“ (nalevo, v dolní části obrazovky)
  • vypněte si mikrofon a používejte ho, pokud budete učitelem vyzváni
  • pokud máte technické problémy s mikrofonem, napište to učiteli do textového kanálu
  • na konci hodiny vystupte z hlasového kanálu tím, že zmáčknete ikonku sluchátka u nápisu „hlas připojen“ (nalevo, v dolní části obrazovky)

Jak si stáhnout DISCORD:

• vyhledejte si www.discord.com
  • zvolte způsob používání – stáhnout pro Windows
  • registrujte se pomocí emailové adresy a hesla (využít můžete soukromou emailovou adresu, nebo si můžete založit novou)
  • DISCORD vám pošle ověřovací odkaz na vámi zvolenou emailovou adresu, ten je nutné potvrdit

Opakované přihlášení v online prohlížeči:

• prokliknout znovu pozvánku a opět zadat své celé jméno

Přejeme vám úspěšné přihlášení a používání DISCORDu. Pozvánku do své třídy obdrží žáci do Bakalářů od svých třídních učitelů. Pozvánka bude zaslána pouze jednou, lze používat opakovaně. Výuka bude probíhat dle stávajícího rozvrhu, a to v hlavních předmětech (Čj, M, Aj, Nj, Rj, F, Ch).