Bakaláři - elektronická ŽK

nápověda

Škola využívá pro klasifikaci, evidenci domácích úkolů a informace pro zákonné zástupce elektronickou žákovskou knížku a to od 1. ročníku. V 1. a 2. ročníku  zůstává také notýsek pro 1. nebo 2. třídu.

Od třídních učitelů získali zákonní zástupci přihlašovací údaje do systému. Přihlašovací údaje jsou stejné pro zákonné zástupce i žáky.
V případě ztráty těchto údajů kontaktujte své třídní učitele, který vás informuje o dalším postupu nebo zástupkyni školy p. Houzarovou, která Vám sdělí další postup.

Aplikace do mobilního telefonu

Chcete li si stahnout aplikaci do mobilního telefonu, postupujte následovně: v mobilním telefonu otevřete www.zstgmblatna.cz - proklikněte logo Bakaláři - pod přihlašovacím oknem si stahněte aplikaci do telefonu dle vašeho operačního systému.

Nápověda k systému

PŘIHLÁŠENÍ NA POČÍTAČI

Do systému se přihlásíte proklikem na baner (logo) BAKALÁŘI mezi školou a rodinou, který najdete na www.zstgmblatna.cz

Následně se objeví přihlašovací okno, kde vyplníte uživatelské jméno a heslo. Zde si můžete stahnout také aplikaci do mobilního telefonu.přihlášení

Po přihlášení Vás přivítá aplikace Bakaláři s nabídkou menu

Zde vyberete záložku Klasifikace - rozbalí a v nabídce vyberete Průběžná klasifikace. Můžete vidět klasifikaci řazenou

a) chronologicky

b) dle předmětů

Volbu si sami zvolíte v pravém rohu úvodního okna aplikace (pod jménem Vašeho dítěte)

Více dětí ve škole

Pokud máte ve škole více dětí, můžete v programu přepínat z jednoho účtu do druhého a nemusíte se na každý účet hlásit zvlášť. Propojení účtů provedete na záložce NÁSTROJE - PROPOJENÍ ÚČTŮ. Zadáte přihlašovací údaje dalšího účtu a při dalším přihlášení se v této záložce již bude žák zobrazovat.

Vvysvětlivky ke známkám

? - plánovaná klasifikace - najdete zde co je v plánu (př. diktát) a datum plánovaného zkoušení

• A - absence - nemoc
  • N - nepsal(a)
  • U - uvolněn(a) z předmětu (př. ze zdravotních důvodů)
  • X - nehodnocen(a)

V případě , že se objeví "A" nebo "N" může se změnit na známku, pokud si dítě po návratu do školy zkoušení nahradí, v případě že ne, zůstává "N" nebo "A" v platnosti.

Váha známek a průměry

U každé známky se bude objevovat vždy váha 1.

Průměr známek za pololetí, který se objevuje u přehledu podle předmětů je pouze orientační.