Mezinárodní projekty

2023/2024

V letošním roce začne projekt mezinárodní spolupráce fungovat v trochu jiném režimu. Po domluvě s partnerskými městy a p. starostou jsme se rozhodli zapojit v tomto školním roce nejen děti, ale i rodiče. Bližší informace poskytneme všem rodičům s dostatečným předstihem. Mezinárodní setkání partnerských měst v roce 2024 proběhne ve městě Vacha v termínu 9. - 12. května. Už teď se moc těšíme!

2022/2023

V tomto školním roce jsme vyrazili po několikaleté odmlce znovu do francouzského Sargé-les-le-Mans.

Ve dnech 17. – 22. května 2023 se ve francouzském Sargé-les-le-Mans konalo po dlouhé covidové odmlce setkání partnerských měst. Na setkání dorazili zástupci z německého města Vacha a také my z Blatné. Na tuto dobrodružnou výpravu se z naší školy vydalo pět zástupců z pátých tříd v doprovodu Ludmily Růžičkové a Zuzany Voračkové. Právě páté třídy se letos zapojily do projektu mezinárodní spolupráce se školami ze Sargé a Adam Voříšek, Matěj Staněk, Zlata Hrachovcová, Eliška Korišová a Aurelie Šebestová byli žáci, kteří tyto třídy reprezentovali.

Na cestu jsme se vypravili v podvečer, takže na místo setkání jsme dorazili druhý den dopoledne. Na parkovišti jsme se přivítali s rodinami, které se rozhodly nám na čtyři dny poskytnout ubytování. Hned po pár minutách jsme poznali, že není čeho se obávat. Všichni nás přijali s laskavostí a vřelostí, s dětmi se přímo na parkovišti přivítaly i děti z hostitelských rodin.

Zpáteční cestu jsme sobě i dětem zpestřily zastávkou v Paříži. Po návštěvě Eiffelovy věže jsme zahájili takový malý maratón po ikonických památkách a tento maratón jsme zakončili až večer hodinovou projížďkou po Seině.

Rádi bychom poděkovali městu Blatná za to, že nás s důvěrou vyslali na tak dalekou cestu a podpořili ji i finančně – děkujeme! Dále posíláme díky firmě Pella, která se postarala o bezchybnou dopravu.

2019/2020

I letos pokračujeme ve spolupráci se školami z Francie. Do letošní výměny výstupů se zapojily třídy 5. A a 5. B. V listopadu si s našimi přáteli vyměníme tradiční ID CARDS, ve kterých se o sobě něco dozvíme ... snad :-)

16. - 19. 4. 2019

Mezinárodní setkání Blatná + Sargé Les Le Mans

Děkujeme všem, kteří nám pomohli toto setkání uskutečnit. Doufáme, že se našim přátelům z Francie líbilo naše město, naše škola i seznámení se s velikonočními tradicemi. Z jejich úsměvů a z celkové atmosféry celého setkání se dá soudit, že ano.

FOTO Z AKCE

říjen - červen:

• mezinárodní spolupráce se školami Maurice Genevoix a Notre Dame
  • letos se k naší spolupráci nově připojí obě 5. třídy
  1. říjen - listopad: ID CARDS
  2. prosinec - leden: tvoření mezinárodní kuchařky
  3. únor -březen: příprava mezinárodního setkání
  4. duben - červen: národní sporty, uspořádání sportovního odpoledne

FOTO Z AKCE

• na letošní školní rok připravujeme spolupráci se školami z Francie
  • do projektu budou zapojeni žáci ve věku 9 - 11 let
  • každý měsíc plánujeme zmapovat jedno téma a porovnat ho s dalšími dvěma školami ve Francii

ÚČASTNÍCI PROJEKTU:

ZŠ TGM BLATNÁ - spolupracující učitelka: Ludmila Růžičková

meet our school

ECOLE MAURICE GENEVOIX - spolupracující učitelka: Nathalie Pinaud

meet the school

ECOLE NOTRE DAME - spolupracující učitelka: Christine Coubard

meet the school

Červen 2017- June 2017: seznamte se s naší školou - meet our school

Září/říjen 2017 - September/October 2017:

představujeme se - ID CARDS

foto z akce

Listopad/prosinec 2017 - November/December 2017:

- pro naše kamarády z Francie jsme během těchto dvou měsíců připravili video o naší škole a samozřejmě jsme nezapomněli ani na vánoční přání a pár dárečků

- moc nás potěšil balíček z Francie :-)

Květen: 9 . - 13. 5. exkurze do francouzského Sargé :-)

Jsme nadšení, že se nám podaří zúčastnit mezinárodního setkání ve Francii. Děkujeme Městu Blatná za finanční podporu :-)

foto z akce

Naše setkání s oběma učitelkami, se kterými po celý rok spolupracujeme, bylo velmi milé a přínosné. Už plánujeme pokračování projektu na příští školní rok :-)

foto z akce

Naše děti byly ubytované v báječných rodinách, které pro ně připravily bohatý program.