Absolventské práce

Jedná se o roční projekt vycházejících žáků. Absolventská práce je jednou z forem ověření dovedností, schopností a znalostí žáků končících základní vzdělání. Jejím cílem není shromažďování co největšího počtu konkrétních informací, ale prezentace osobnosti žáka a jeho kompetencí. Témata se nevyhlašují, děti si volí témata dle svého zájmu.

Cílem zpracování absolventské práce je prokázat schopnost dlouhodobější samostatné a systematické práce a schopnost vyhledávání a zpracování informací.  V souvislosti s tím by měli vycházející žáci dokázat schopnost grafického, výtvarného nebo technického zpracování tématu. Výsledkem je vytištěná absolventská práce zpraovaná na PC v programu Microsoft Word a vytvořená prezentace v programu Microsoft Power Point. Žáci za pomoci této prezentace svou absolventskou práci obhajují v červnu před komisí. Obhajoby absolventských prací mají možnost navštívit zákonní zástupci žáků.

Složení komise:

• ředitelka školy
  • zástupkyně školy
  • vedoucí práce
  • zástupce učitelů
  • hosté (p. starostka, p. místostarosta, zástupce školství MěÚ Blatná, zákonní zástupci žáků)

Hodnocení absolventské práce
1. kritéria:

• věcná správnost
  • obsah vlastních myšlenek
  • využití více informačních zdrojů
  • nápaditost a originalita zpracování
  • grafická úprava
  • splnění všech povinných součástí a dodržení termínů
  • gramatická a stylistická úroveň

2. známkování

Při hodnocení získají žáci 3 známky - zpracování textové části, zpracování prezentace a vlastní obhajoba. Všechny budou zařazeny do předmětu Informatika.

ŠKOLNÍ ROK 2023 - 2024