1. stupeň

Informace k výuce ve škole od 25. května 2020 žáků I. stupně

Přesné informace a instrukce k výuce sdělí zákonným zástupcům přihlášených dětí telefonicky třídní učitelé. I nadále platí níže zveřejněné informace.

Provozní podmínky přítomnosti žáků 1. stupně od 25. 5. 2020

• Na základě vládního harmonogramu uvolnění škol a školských zařízení bude možnost od 25. 5. 2020 osobní přítomnost žáků
    1. stupně základních škol a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin.
  • Vzdělávací aktivity se budou realizovat pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny žáky různých tříd a ročníků (pokud nebude možné vytvořit skupiny ze žáků jedné třídy nebo jednoho ročníku)

• Maximální počet ve skupině bude 15 žáků.

• Složení skupin bude neměnné.

• Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do 18. 5. 2020,
    a to vyplněním žádosti o zařazení žáka do studijní skupiny -
    KE STAŽENÍ ZDE  a tuto žádost předá buď osobně v kanceláři školy nebo vhodí do schránky umístěné na vstupních dveřích školy.

• Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 25. 5. 2020

• Povinností zákonného zástupce je podepsat čestné prohlášení a seznámení, čestné prohlášení předá žák 25. 5. 2020 při příchodu do školy -
    KE STAŽENÍ ZDE   nebo na portálu MŠMT zde: http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss

• Bude- li zájem o přítomnost žáků do skupin přesahovat organizační, technické nebo personální možnosti školy, rozhodne ředitelka školy o přijetí na základě žádostí zákonných zástupců podle těchto kritérií:
  1. Žákovi oba rodiče jsou zaměstnaní (nemají home office)
  2. Žákovi rodiče nepobírají OČR na jiné dítě v domácnosti
  3. Žák nežije ve společné domácnosti s prarodiči

• Vzdělávací aktivity budou probíhat každý pracovní den.
  • Vzdělávací aktivity budou rozděleny na dopolední a odpolední část. Cílem dopolední části je zajistit vzdělávání žáků v obsahu, který škola realizuje v rámci vzdělávání na dálku. Obsah vzdělávání dopolední části vychází ze vzdělávacího obsahu ŠVP školy. Jedná se především o hlavní vzdělávací obsah, který je žákům zadáván i formou vzdělávání na dálku. Cílem odpolední části je zajistit zájmové vzdělávání žáků. Obsah vzdělávání odpolední části přiměřeně vychází ze vzdělávacího obsahu ŠVP školní družiny.

• Ranní družina nebude poskytována.
  • Škola povede evidenci o docházce žáků do skupin. V případě nepřítomnosti žáka delší než 3 dny, bude škola žádat informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet. Absence se nezapočítává do absence uváděné na vysvědčení žáka.

• Školní stravování bude řešeno podle počtu přihlášených ke stravování.

Výuka bude probíhat takto:

• Dopolední vzdělávací blok od 8:00 do 11: 35
  • Odpolední zájmový blok od 11:45 do 16:00

Další hygiienická opatření

Cesta do školy a ze školy

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

• Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška“)
  • Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).

Příchod ke škole a pohyb před školou

• Žáci jsou povinni dodržovat 2 metry odstupy v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).
  • Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.
  • Žáci vyčkají příchodu pedagoga, který je před školou v 7:50 ( případně podle časového rozvrhu podle počtu skupin) vyzvedne a odvede je do učebny.

Vstup do budovy školy

• Vstup do budovy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla, jejich opakované nedodržování je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny.

Vyzvedávání ze školy

• Vstup do budovy je umožněn pouze žákům, osoba, která žáka vyzvedává, zazvoní na ŠD a určený pedagog žáka předá dítě u vstupních dveří školy.

Sledujte, prosím, pravidelně webové stránky školy, kde budou zveřejňovány další informace. Pokyny vycházejí ze Souboru hygienických pokynů pro školy a školská zařízení vydaných MŠMT.

Děkuji všem rodičům za spolupráci! :-)

Zdenka Voříšková, ředitelka školy