OD PONDĚLÍ 6. 4. 2020 BUDOU MATERIÁLY K DOMÁCÍMU VZDĚLÁVÁNÍ VČETNĚ MATERIÁLŮ ŠKOLNÍ DRUŽINY ZADÁVÁNY V BAKALÁŘÍCH.
VÍCE INFORMACÍ
NAJDETE ZDE.

LOGO

30. BŘEZNA - 3. DUBNA

NEŽ ZAČNEŠ PRACOVAT, ZKONTROLUJ SPRÁVNOST ÚKOLŮ Z MINULÉHO TÝDNE - KLIKNI ZDE

ČESKÝ JAZYK

• Přečti si úvodní text v učebnici na str. 100 a ústně si zkus splnit cvičení 2 pod textem
  • Procvič si druhy vět na www.skolakov.eu– český jazyk-  3.třída – VĚTA - SOUVĚTÍ – Druhy  vět

MATEMATIKA

• Na volný papír zkus narýsovat 5 kružnic s různým poloměrem (zopakuj si v PS str. 39). Nezapomeň pojmenovat střed i kružnici :-)
  • Vypracuj v PS 45/ 1,3. Pokud chceš, můžeš zkusit i další úkoly na této stránce.

PRVOUKA

• Všimli jste si při procházce, že voda měnila skupenství podle teploty vzduchu? Vzpomeň, v kolika podobách jste ji viděli.
  • shlédni na www.skolakov.eu – prvouka 3. třída – neživá příroda - význam vody pro život
  • přečti si v učebnici na str. 35 text o vodě
  • doplň v PS 35/1 jak voda obíhá (nápověda je v učebnici na str. 35)

ANGLICKÝ JAZYK

• Zvládli jste na školákově i názvy místností? To vás chválím :-)
  • zkus přiřadit názvy místností do domečku v PS 52/2
  • vyplň si křížovku v PS 49/2

Moc prosím rodiče, kteří si zatím nevyzvedli sešity ve škole, aby tak učinili co nejdříve - bez nich nemohou Vaše děti plnit úkoly. Možnost vyzvednutí pondělí nebo středa od 9 do 12 hod.

Děkuji za spolupráci, v případě jakýchkoliv problémů jsem vám k dispozici na Vera.Vitakova@zstgmblatna.cz

ZA ZÁBAVOU DO ŠKOLNÍ DRUŽINY - klikni zde

------------------------------------------------------------

23. - 27. BŘEZNA 2020

Milé děti!

Posílám vám srdečné pozdravy z domova. Když už jsem se začala těšit, že se mezi vás po nemoci vrátím, zavřely se všechny školy a musíme zůstat ve svých domovech. Je to pro nás pro všechny zvláštní situace, viďte.

Naštěstí máme mnoho možností ke komunikaci i učení na dálku. Na www stránkách školy najdete každý týden ve své třídě porci úkolů ode mne a v dalším týdnu jejich výsledky. Využijte učení s českou televizí (ceskatelevize.cz/učitelka). Budu ráda (pokud si můžete vytisknout), když někdy vypracujete i jejich pracovní listy k výuce.

Založte si domácí portfolio, např. do takových desek, jako máme ve škole. Stačí ale i jiné nebo jeden velký sešit.  Až se konečně do školy vrátíme, ráda se podívám, jak jste byli pilní. Pracujte i do pracovních sešitů, pokud vám je už rodiče vyzvedli (dostali sms či mail).

Nezapomeňte však také na procházky ve volné přírodě, buďte průzkumníky a všímejte si, jak se příroda jarně mění. Svá pozorování uplatníte v prvouce. Využijte nečekané volno k povídání si s rodiči i prarodiči, k prohlížení rodinných alb či hraní společných her.

Pokud byste mi chtěli vy nebo rodiče něco sdělit, či potřebovali pomoci s úkoly, neváhejte mi napsat na můj školní mail (máte ho vpředu v ŽK či na webových stránkách).

Věřím, že se brzy sejdeme a popovídáme si, jak se vám vedlo.

Hezké pracovní volno a rodičům hodně sil.

S pozdravem V. Vitáková, vaše třídní učitelka

NEŽ ZAČNEŠ PRACOVAT, ZKUS SI ZKONTROLOVAT SPRÁVNOST ÚKOLŮ Z MINULÉHO TÝDNE - klikni ZDE

1. opakovat si ústně všechny řady vyjmenovaných slov

2. napiš správně cvičení z učebnice na papír - U str. 98/27 a dej do portfolia

3. zapiš si četbu do čtenářského deníku, jestli už máš dočtenou knihu za březen

MATEMATIKA

1.www.skolakov.eu – matematika 3. třída- Násobení a dělení 0 – 10 souhrnné procvičování

2. Minutovky str. 21 cv. 42

PRVOUKA

Celý týden si zaznamenávej každý den, jaké bylo počasí (případně i teplota) a zapiš, co se  v přírodě změnilo za tento týden. Můžeš připojit i obrázek.

ANGLICKÝ JAZYK

1.www.skolakov.eu– anglický jazyk 3. třída – In the flat -  What is it? – přiřazování

2. namaluj svůj pokoj a přidej anglické názvy nábytku

Věra Vitáková