2019 - 2020

Masařky 2019/2020

PŠŠŠŠ .... CHYSTÁ SE DALŠÍ MARATÓN ... PODROBNĚJŠÍ INFORMACE ZATÍM LADÍME, ALE MÁTE SE NA CO TĚŠIT :-)

Konference žákovských parlamentů v Březenci

26. 2. 2020

Naši školu bude reprezentovat 10 parlamenťáků :-) Těšíme se :-)

Srdce s láskou

V pondělí 27. 1. jsme vyrazili do Domova pro seniory, abychom jim předali "srdce s láskou darované" ... Děkujeme jim za společné projekty a doufáme, že jich ještě spoustu společně zažijeme.

Hlasujte pro naše srdce s láskou :-) :-) :-)

Žákovský parlament na adventních trzích ... 7. 12. 2019

Již tradičně nás najdete i na vánočních  trzích na zámku Blatná, tentokrát si pro vás žáci ZŠ TGM mimo jiné krásné dřevěné vánoční ozdoby ... určitě za námi doražte :-)

Výtvarný workshop v domově pro seniory ... 4. 12. 2019

Sedm žáků ze žákovského parlamentu se ve středu zúčastnilo výtvarného workshopu v Domově pro seniory, děkujeme za tuto příležitost :-), moc se nám to líbilo a překvapivě se všechny výrobky povedly :-)

Co dělají školy pro demokracii ... Aneb s projektem do senátu 21. 11. 2019

S podporou MěÚ Blatná jsme se ve čtvrtek vydali do Senátu ČR představit náš projekt Maratón pro Město Blatná.

Děkujeme všem, kteří nám ve veřejném hlasování dali svůj hlas ... díky tomu jsme se umístili na 4. místě :-) Děkujeme také panu místostarostovi za doprovod a za to, že nám po celou dobu dělal velmi příjemnou společnost.

Jsem laskavec ... 6. - 13. 11. 2019

Ani letos jsme nevynechali projekt Nadace Karla Janečka, který nese název Jsem Laskavec. Světový den laskavosti oslavíme sbírkou pro Záchytné kotce v Blatné, které po ukončení sbírky také navštívíme. Nabídli jsme nejen finanční pomoc, ale také pomoc v podobě úklidu kotců, případně venčení odchycených psů. Podpořte tuto akci společně s námi!!!

V hale školy najdete již dnes kluka jménem Laskavec, který má pejska a ví, že pejsek je závazek. Ví, že se s ním musí chodit ven, že potřebuje krmení, čistý pelíšek a hlavně lásku, kterou by nám mohl oplatit. Věříme, že společně s ním pomůžete opuštěným pejskům i vy.

Děkujeme!!!

PS: Vybralo se neuvěřitelných 4030,- Děkujeme :-)

Pomocná ruka ... OD 6. 11. 2019

V letošním školním roce se svoji "pomocnou ruku" nabídnou žáci 9. r. (Pavel, Ríša a Ema) a 8. A (Aneta a Kačka)

Doučujeme v pondělí a úterý od 13:00 a ve středu od 13:45 a těšit se na přihlášené žáky budeme v učebně 7. A. Přihlásit se můžete u p. uč. Růžičkové.

Od maminky chutná nejlíp

3. 11. 2019

• Kde: kavárna KCAŽ
  • V kolik: 15:00 - 17:00

I letos jsme se sešli v kavárně KCAŽ s milými maminkami a babičkami. Soutěžilo se opět ve sladkém i slaném pečení. Slanou kategorii ovládla p. Čadková, která přinesla domácí chléb se sádlem (též domácím) a zvítězila. V dalších kategoriích zvítězily Iveta Podlešáková a Jana Doležalová. Rozdalo se celkem 10 cen od Tescomy, za které děkujeme Saše Kalousové.

Příští ročník bude obzvlášť zajímavý, do soutěže pozveme tatínky!!!

foto z akce

Volba předsedy parlamentu

10. 10. 2019

Toto krásné datum jsme si vybrali pro volbu předsedy parlamentu pro letošní školní rok. Volba probíhala ve dvou kolech. V prvním kole ze svého středu vybrala "rada starších" svých pět kandidátů. Ti pak představili sebe a své plány před zbytkem žákovského parlamentu.

Na základě hlasování byl předsedou žákovského parlamentu pro školní rok 2019/2020 zvolen:

RICHARD VÁCLAV ŠIPLA, 9. ROČNÍK

Jeho zástupci (místopředsedové) jsou:

• MATYÁŠ PROKOPIUS, 9. ROČNÍK
  • A JAKUB PODLEŠÁK, 6. A

GRATULUJEME :-)

Výsledky voleb

V letošních volbách uspěli tito kandidáti:

• 2. A: TOMÁŠ PEKÁREK, DAVID NOVOTNÝ
  • 2. B: ADÉLA SEDLÁČKOVÁ, BARBORA JANDOVÁ
  • 3. A: TINA CHLEBECOVÁ, SOFIE BAŤKOVÁ
  • 3. B: JONÁŠ ŠIMŮNEK, MARTIN ZITKO
  • 4. A: MATĚJ BURDA, ŠTĚPÁN BULKA
  • 4. B: JAKUB PROKOP, ANTONÍN MATĚJKA
  • 5. A:JAROSLAV BROUČEK, HANA ŠILHOVÁ
  • 5. B: JAKUB MACHÁČEK, JUSTÝNA MAJOROVÁ
  • 6. A: JAKUB PODLEŠÁK, FILIP HUCEK
  • 6. B: VALERIE PANCOVÁ, ADÉLA PROKOPIUSOVÁ
  • 7. A: MARTIN BENEŠ, ONDŘEJ ŠTĚPÁNEK
  • 7. B MARTIN KAFKA, ŠTĚPÁN MAŠEK
  • 8. A: ADOLF VORAČKA, MARTIN ŘANDA
  • 8. B: DAVID HUGR, MICHAELA NOVOTNÁ
  • 9. ROČNÍK: RICHARD ŠIPLA, MATYÁŠ PROKOPIUS

GRATULUJEME!!!

Všichni zvolení zástupci se sejdou ve čtvrtek 26. září 2019 v 7:00 v učebně 7. A.

Volby do ŽP

volby do  žp

23. 9. 2019 - proběhnou letošní volby do žákovského parlamentu

- konat se budou ve školní knihovně