Milé děti, i tento týden na vás čeká zábava. Vím, že učení máte hodně, tak dnes si zazpíváme a zacvičíme s Hankou Kynychovou.

Písničku a návod na cvičení najdete klknutím zde

Líbila se vám písnička? A líbil se vám Pigy? Můžete se podívat i na webové stránky PIGI.CZ - kliněte zde - a vyberte si nějakou pohádku - třeba pohádky ZVÍŘÁTKA Z MALINOVÉ PASEKY.

Budu ráda, když do svého obrázkového deníčku přidáš obrázek Pigyho - ve škole si je pak prohlédneme.

Přeji vám hezký týden, mějte se moc hezky a ať se vám dobře daří.

Eva Křížková

Ahoj děti,

připravila jsemsi pro vás několik zábavných aktivit, které si můžete ve volném čase udělat. Asi budete muset poprosit někoho z rodiny, aby vám trochu pomohl, ale já věřím, že to pro vás rádi udělaji. Přeji vám příjemnou zábavu.

Vaše vychovaltelka Eva Křížková

1. Vytvořte si kreslený deníček. Vezměte si jakýkoliv sešit a na přední stranu napište své jméno. Každý den si nakreslete, co pěkného jste ten den dělaly nebo zažily. Pokud to zvládnete, můžete i něco připsat. Nezapomeňte na datum.
Obrázků může být na jeden den i více a zbyde vám hezká vzpomínka na nečekané prázdniny. Dobře si sešit uschovejte, až se sejdeme ve školní družině, budeme si podle brázků vyprávět, co jsme v mimořádné době zajímavého zažili.

2. Můžete si také vyrobit vlastní pexeso. Budete potřebovat 2 čtvrtky, nůžky a pastelky. Poproste rodiče, ať vám pomohou na čtvrtku narýsovat čtvercovou síť, aby vznikly čtverce 4x4cm. Čtvrtky rozstříhejte na čtverečky a na dvojice nakreslete stejné obrázky. Kdo si chce procvičit čtení, může na pexesa napsat slova.  A už můžete hrát.

3. Vyrobte si papírového ptáčka. Budete potřebovat papír, nůžky a kružítko. Vystříhněte kruh o poloměru 9cm a ze zbylého papíru vystříhněte kulaté oči, špičatý zobák a nohy podle obrázku. Skládejte a slepte podle návodu a vybarvěte podle vlastní fantazie.

ŠD