Obsah

Stránka

Akce školy v listopadu


PLÁN ŠKOLY NA LISTOPAD

 

PÁTEK 1. LISTOPADU

FLORBAL CUP STRAKONICE

  • 4. – 5. ročník – nominovaní žáci
  • sraz: 6:55 hod. na zastávce autobusů u bývalé ubytovny Tesly
  • příjezd: cca 14 – 15 hod. dle vývoje turnaje
  • s sebou: dres, florbalová hokejka, sálová obuv, svačina, pití, peníze na občerstvení
  • odhlásit oběd: ano
  • pedagogický doprovod: Mgr. Vokroj
     

BESEDA V KNIHOVNĚ – 30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE –
1. A,B

  • 8:00 – 9:30 hod. – 1. A 
  • 10:00 – 11:30 hod. – 1. B
  • doprovod: Mgr. Fousová, Mgr. Peršínová
  • zdarma
  • výuka před nebo po besedě dle rozvrhu

 

PHOTODIENST

  • focení přihlášených žáků firmou Photodienst
  • od 8:00 hod.
  • uskuteční se ve školní knihovně

 

NEDĚLE 3. LISTOPADU

OD MAMINKY CHUTNÁ NEJLÍÍÍP

  • od 15:00 hod. v kavárně KCAŽ Blatná – předpokládaný konec 17:00 hod.
  • oblíbená soutěž pořádaná žákovským parlamentem ve spolupráci s Domovem pro seniory Blatná
  • 2 kategorie: sladké a slané pečení
  • pro vítěze přichystány odměny
  • soutěžní výrobky odevzdávejte 3. 11. do 14 hodin
    Mgr. Vitákové, Mgr. Růžičkové v kavárně KCAŽ Blatná
  • zveme vás na milé posezení s dětmi, rodiči, prarodiči….. a zástupci
    DS Blatná

     

PONDĚLÍ 4. LISTOPADU

PODZIMNÍ VYCHÁZKA – ZÁMECKÝ PARK BLATNÁ

  • pro žáky volitelného předmětu přírodovědná praktika
  • v případě nepříznivého počasí - bude vycházka zrušena, výuka dle rozvrhu
  • vstupné 25,- Kč
  • od 13:30 hod. sraz v hale školy
  • návrat do 15:15 ke škole
  • zodpovídá Ing. Mgr. Matějovicová
     

ÚTERÝ 5. LISTOPADU

2. A – NÁVŠTĚVA KNIHOVNY BLATNÁ

  • proběhne od 8:30 hod.
  • představení knižních novinek
  • zdarma
  • doprovod: Mgr. Vonášková, M. Běhavá


STŘEDA 6. LISTOPADU

PLAVECKÝ VÝCVIK II. A + II. B

  • 9. lekce
  • odjezd 9:30 hod., návrat kolem 13:00 hod.
  • doprovod: Mgr. Vonášková, Mgr. Zelenková, AP p. Běhavá
  • zajišťuje Plavecká škola Písek
  • s sebou: plavky, ručník, mýdlo, svačinu, drobné kapesné dle vlastní úvahy
  • po návratu oběd a ŠD
  • zdarma – výcvik platí škola, doprava – grant MŠMT

 

FLORBAL STRAKONICE

  • kategorie mladších žákyň = 6. + 7. ročníky – žákyně nominované Mgr. Voříškem
  • sraz: 7:00 hod. u bývalé ubytovny Tesly
  • příjezd: cca 13:45 hod.
  • odhlásit oběd
  • pg. doprovod: Mgr. Voříšek

 

BESEDA – 30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE – 6. A,B

  • 6. A – 8:00 – 9:30 hod. – dohled Mgr. Bártová
  • 6. B – 10:00 – 11:30 hod. – dohled Mgr. Zachová
  • zdarma
  • před nebo po besedě výuka dle rozvrhu
     

 

ČTVRTEK 7. LISTOPADU

30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE – PROMÍTÁNÍ FILMU, BESEDA

  • dokument o listopadových událostech 1989
  • beseda s aktivními účastníky revolučních dní 1989 – manželi Malinovými a p. Kamilou Berndorffovou
  • proběhne v KCAŽ Blatná od 9 hod. do cca 11:30 hod.
  • určeno pro 7. – 9. ročník
  • doprovod třídní učitelé
  • po návratu výuka dle rozvrhu


PÁTEK 8. LISTOPADU

RETRO DEN

  • určeno žákům všech tříd včetně pedagogů
  • vyvrcholení dvouměsíčního projektu u příležitosti 30. výročí sametové revoluce
  • oblečením a výstavou různých předmětů vzpomene, jak se žilo v 50. – 80. letech minulého století
  • 3. - 4.  vyučovací hodina: TU ve třídách – práce na výstupech k projektu
  • výstupy budou k prohlédnutí od 12. 11. 2019 v hale školy
     

PONDĚLÍ 11. LISTOPADU

PODZIMNÍ VYCHÁZKA – ZÁMECKÝ PARK BLATNÁ

  • pro žáky volitelného předmětu Přírodovědná praktika
  • v případě nepříznivého počasí - bude vycházka zrušena, výuka dle rozvrhu
  • vstupné 25,- Kč
  • od 13:30 hod. sraz v hale školy
  • návrat do 15:15 ke škole
  • zodpovídá Ing. Mgr. Matějovicová

 

PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ KDO UMÍ, UMÍ

  • školní kolo
  • 5. + 6. ročník  - přihlášení žáci
  • proběhne 4. vyuč. hodinu
  • zodpovídá: Ing. Mgr. Matějovicová
     

ÚTERÝ 12. LISTOPADU

DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI – 5 ŽEN KARLA IV.

  • pro přihlášené žáky II. stupně
  • odjezd 8:30 hod., návrat kolem 13:00 hod. – odhlásit oběd
  • doprovod: Mgr. Kubíková, PaedDr. Wachtlová
  • cena: 250,- Kč – vstupenka + doprava
     

STŘEDA 13. LISTOPADU

PLAVECKÝ VÝCVIK II. A + II. B

  • 10. lekce - ZÁVĚREČNÁ
  • odjezd 9:30 hod., návrat kolem 13:00 hod.
  • doprovod: Mgr. Vonášková, Mgr. Zelenková, AP p. Běhavá
  • zajišťuje Plavecká škola Písek
  • s sebou: plavky, ručník, mýdlo, svačinu, drobné kapesné dle vlastní úvahy
  • po návratu oběd a ŠD
  • zdarma – výcvik platí škola, doprava – grant MŠMT
     

„JSEM LASKAVEC“

  • světový den laskavosti – viz samostatná aktualita
  • vybíráme libovolné finanční příspěvky
  • vybrané finance budou věnovány Záchytným kotcům Blatná jako pomoc pro zajištění pobytu opuštěným zvířátkům
  • akce žákovského parlamentu – zodpovídá Mgr. Růžičková
     

JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN – EXKURZE 8A,B

  • odjezd: 8:00 hod. od školy – sraz v 7:45 hod. v hale školy
  • předpokládaný návrat 14:00 hod. ke škole
  • program: exkurze v informačním centru JE Temelín
  • s sebou: svačina, pití, kapesné dle vlastního uvážení
  • vybíráme: 100,- Kč – děti platí 1 cestu, zbytek hradí JE Temelín
     

PONDĚLÍ 19. LISTOPADU

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA ŠKOLNÍ KOLO

  • kategorie C (8. a 9. ročník), D (6. a 7. ročník)
  • pro přihlášené žáky
  • od 13:30 hod. v učebně přírodopisu
  • zodpovídá Ing. Mgr. Matějovicová
     

ÚTERÝ 19. LISTOPADU

BESEDA – PREVENCE HIV/AIDS/NEBEZPEČÍ DROG

  • určeno žákům 8. a 9. ročníku
  • lektor: Martin Hornych
  • 1. - 2. vyučovací hodina – 8.B + ½ 8.A  
  • 3.- 4.  vyučovací hodina – ½ 8.A + 9. tř.
  • cena: 40,- Kč
  • zajišťuje: Mgr. Kočovský

 

SOUTĚŽ IT SLOT

  • přihlášení žáci 8. – 9. ročníku
  • proběhne 1. – 2. vyučovací hodinu v učebně IT
  • zajišťuje Mgr. Benešová

 

STŘEDA 20. LISTOPADU

KONCERT ZUŠ

  • návštěva koncertu ZUŠ určeného žákům škol
  • zúčastní se třídy 1. A,B + 2. A,B
  • od 10:00 hod. – po návratu výuka dle rozvrhu
  • doprovod Mgr. Fousová, Mgr. Peršínová, Mgr. Vonášková, Mgr. Zelenková, asistentky pedagoga M. Běhavá + K. Ptáčková
  • zdarma

 

ČTVRTEK 21. LISTOPADU

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT V SENÁTU ČR

  • soutěž projektů žákovských parlamentů škol ČR
  • soutěžíme s projektem Maraton pro město Blatná
  • podpořit naši školu můžete sdílením nebo hlasováním na  www.skolaprodemokracii.cz
  • odjezd a příjezd bude upřesněn během listopadu
  • zodpovídá: Mgr. Růžičková
     

VÝLOV RYBNÍKA PODSKALSKÝ

  • 1. A + 1. B + 9. třída v rámci projektu Patronát deváťáků nad prvňáčky
  • od 8:00 hod. – návrat cca 12:00 hod.
  • po návratu oběd, ŠD, odchod domů
  • doprovod: Mgr. Peršínová, Mgr. Fousová, Ing. Mgr. Matějovicová
  • v případě nepříznivého počasí se akce nekoná – děti budou předem informovány

 

PONDĚLÍ 25. LISTOPADU

PEDAGOGICKÁ RADA ZA 1. ČTVRTLETÍ

  • začátek 14:00 hod.
  • výuka pouze do 13:30 hod.
  • zajišťuje: Mgr. Voříšková, Mgr. Houzarová


STŘEDA 27. LISTOPADU

9. TŘÍDA V SOŠ BLATNÁ

  • dopolední program pro vycházející žáky
  • 8:00 hod. – 11:30 hod.
  • po návratu výuka dle rozvrhu
  • doprovod: Ing. Mgr. Matějovicová
     

ČTVRTEK 28. LISTOPADU

TŘÍDNÍ SCHŮZKY VŠECH TŘÍD ŠKOLY

  • ve všech třídách začátek od 15:00 hod.
  • program: informace ředitelky školy, výsledky vzdělávání za
    1. čtvrtletí, hodnocení chování
  • zajišťují všichni TU

 

SEZNAM SE BEZPEČNĚ

  • preventivní program pro žáky 5. ročníku – dopoledne
  • od 15:00 hod. program určený zákonným zástupcům
  • témata:   a) Jak se bezpečně chovat v on – line prostředí
                    b) jak zajistit, aby naše děti dodržovaly pravidla
                         bezpečného
    pohybu na internetu

zajišťuje Bc. Kateřina Malečková ve spolupráci s Policií ČR
 

PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ KDO UMÍ, UMÍ

  • okresní kolo Strakonice – CEV Podskalí
  • 5. + 6. ročník  - vybraní žáci ze školního kola se zájmem o přírodu
  • sraz 7:45 hod. na vlakovém nádraží
  • návrat: do 13: hod. autobusem
  • s sebou: svačinu, kapesné, pití
  • pg. doprovod: Ing. Mgr. Matějovicová

 

ČTVRTEK 28. LISTOPADU + PÁTEK 29. LISTOPADU

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

  • po oba dny od 9:00 hod. do 16:00 hod.
  • vstupné dobrovolné
  • viz pozvánka na titulní straně

 


31. 10. 2019 Zobrazit méně

Stránka