Online pokladna

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

jak jste již byli v červnu informováni naše škola se rozhodla využívat Školní program, který rozšíří kvalitu komunikace mezi školou, žákem a rodiči. ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA  /ŠOP/ slouží k přesné evidenci finančních prostředků, které vy, zákonní zástupci, svěříte základní škole ve formě zálohy na čerpání plateb za různé akce (kino, divadlo, výlety, kurzy, ŠD, úhrada pracovních sešitů atd.)

• ZŠ NEBUDE nadále přijímat platby v hotovosti. K zaslání zálohy do ŠOP není nutné ELEKTRONICKÉ bankovnictví. Pokud nemáte bankovní účet, je možné zálohovou částku poslat i  SLOŽENKOU nebo SLOŽIT V BANCE. Platební údaje k bezhotovostní platbě - číslo účtu, specifický symbol a variabilní symbol -  uvidíte vždy po přihlášení do Školního programu - online pokladny. Vše vygeneruje systém při Vaší registraci. Výši vložené zálohy na účet necháme na Vašem zvážení, minimální částka by měla být 800,- Kč.
  • Rodič má online náhled do Školní pokladny /podobný elektronickému bankovnictví/ a má absolutní přehled o pohybu svých peněz. Pro plnohodnotné fungování pokladny je třeba sledovat zůstatek v pokladně (v případě poklesu zůstatku budete informováni, stejně i třídní učitel, emailem).
  • Veškeré osobní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V žádném případě neposkytujeme údaje třetí straně. Emailové adresy je využito pro identifikaci uživatele při registraci a zároveň jako komunikačního kanálu systému. Telefonní číslo slouží pouze jako jedinečný variabilní symbol pro platby. Tyto údaje získáme při Vaší registraci.

Kontaktní osobou pro Školní online pokladnu je  Správce pokladny p. Müllerová email: ivana.mullerova@zstgmblatna.cz telefon: 383 422 484

Vaše děti Vám právě přinesly návod, jak se do systému ONLINE POKLADNY zaregistrujete. Přečtěte si, prosím, nejprve všechny kroky registrace.

Přístup do systému: https://system.skolniprogram.cz Pro zjednodušení přístupu nastaví správce webových stránek školy uvedený přístup na hlavní stránku školy s názvem Školní program.

Jednotná pravidla registrace

(Můžete využít i obrazový návod registrace, který je k dispozici zde):

(nemáte li na svém zařízení formát pdf., můžete zdarma stahnout ZDE)

REGISTRACE
  1. Zobrazte si webovou stránku https://system.skolniprogram.cz
  2. Proklikněte se tlačítkem REGISTRACE do prostředí registrace uživatelů
  3. Zadejte kód školy (ID školy): 70872481 a vyberte naši školu z nabídky
  4. Na vstupní stránce Registrace → můžete využít registraci přes Vaše již existující účty a to Facebook, Google, Microsoft Live, nebo pro registraci bez využití výše uvedených služeb proklikem na KLIKNĚTE ZDE.
  5. Vyplňte formulář (Vaše e-mailová adresa bude přihlašovací jméno). Vyplňte jména dětí, které jsou žáky naší školy.
  6. Ukončete registraci odesláním tlačítkem REGISTROVAT.
  7. Následně se přihlaste do uvedeného emailu a odsouhlaste registraci. Tímto krokem je Vaše registrace dokončena. POKUD NEUZAVŘETE REGISTRACI POTVRZENÍM MAILU, BUDE PO NĚJAKÉ DOBĚ VÁŠ ÚČET AUTOMATICKY SMAZÁN!

Pak již může Vaši registraci potvrdit třídní učitel(ka).

1. Po schválené registraci se můžete přihlásit do Školního programu, otevřete si záložku POKLADNA  a v ní PLATBA ( návod je k dispozici pod záložkou ŠP – NÁVODY)
  2. Převedete částku (minimálně 800,- Kč na jedno dítě) na podúčet školy pomocí internetbanking, složenkou na účet nebo QR kódem. Po převodu se peníze objeví na zůstatku rodiče. Pokud máte ve škole jedno dítě, převedou se peníze rovnou na dítě. Pokud máte dětí více, rozdělíte částku mezi děti. Vyberete jméno potomka, kterému chcete peníze převést. Do kolonky zadáte částku, kterou chcete převést na vybrané dítě a potvrdíte tlačítkem Převést.
  3. ČÍSLO ÚČTU PRO PŘEVOD: 20036 - 682467379/0800

Registrace zákonných zástupců do Školní online pokladny (žáci po přestupu z jiné školy s registrací na původní škole) - do 14. září, popř. do 14 dnů od nástupu žáka do školy.

Přístup do systému: https://system.skolniprogram.cz Pro zjednodušení je nastaven přístup na hlavní stránce školy s názvem Školní program.

Postup registrace: Bude Vám centrálně registrace převedena. V takovém případě se můžete obrátit na: podpora@skolniprogram.cz , tel. 731 303 265.

Věříme, že nám všem tento systém bude užitečný! Děkuji za spolupráci!

Mgr. Zdenka Dvořáková, ředitelka školy